Týden pro seniory tentokrát odstartuje na Apolence…

Pardubice – Tradiční Týden pro seniory, který od příštího pondělí již po dvanácté pořádá Magistrát města Pardubic, letos odstartuje na zemědělském statku Apolenka. Pětidenní maraton akcí určených všem aktivním seniorům nabídne řadu exkurzí a seminářů či koncert zpěvačky Nadi Urbánkové.

V první půli týdne jsou na programu hned dvě exkurze – jedna na spojilském statku Apolenka, druhá ve Svítkově, kde seniory čeká prohlídka tamějšího perníkářství JaJa. „Ve městě je řada míst, která stojí za prohlídku. Letošní program je navíc opravdu pestrý, zájemci se mohou jednak seznámit se životem zvířat v Apolence, jednak mohou poznat, jak vznikají dobroty z perníku anebo si vytvořit vlastní umělecké dílo v Galerii města Pardubic. Určitě je tedy z čeho vybírat,“ popisuje aktivity naplánované v rámci Týdne pro seniory Michaela Smetáková z odboru školství, kultury a sportu pardubického magistrátu.

Výtvarná dílna, oblíbená Buchtyáda či koncert Nadi Urbánkové

Ve středu se bude tvořit, ať už ve výtvarné dílně nebo kuchyni. „Část programu se bude odehrávat v Galerii města Pardubic, kde je připravena výtvarná dílna. Odpoledne pak bude patřit tradiční Buchtyádě, soutěži v pečení sladkých dobrot, která se koná od 14 hodin v Seniorcentru na Pospíšilově náměstí,“ dodává Michaela Smetáková. Čtvrteční program bude pro změnu zaměřen na koňskou, respektive dostihovou tematiku a odehrávat se bude na pardubickém závodišti, kde se návštěvníkům otevřou brány stájí i dostihová dráha. A jelikož každý ročník Týdne pro seniory má nějakou svou hvězdu, v minulých letech se jimi stali například Josef Zíma či Karel Štědrý, tak ani letos tomu nebude jinak. Tentýž den, tedy ve čtvrtek 25. října od 17:00 hodin, bude Kulturní dům Hronovická patřit známé české zpěvačce Nadě Urbánkové.

Pětidenní akci v pátek zakončí semináře věnované problematice dědického práva a nákladům spojeným s bydlením a humorný pořad s písněmi Hany Švejnohové a Lenky Filipové-Kudelové.

Program Týdne pro seniory:

Pondělí 22. 10. 2018
9.00 – Exkurze na zemědělském statku Apolenka ve Spojile – Prohlídka statku a seznámení s životem jeho zvířecích obyvatel, možnost zakoupení místních výrobků. (doprava vlastní, autobusem č. 9, zastávka „Spojil“).

Úterý 23. 10. 2018
9.00 – Exkurze v perníkářství JaJa ve Svítkově s ochutnávkou výrobků – Jak vznikají sladké a zároveň krásné dobroty? (doprava vlastní, autobusem č. 8, 88, zastávka „Svítkov škola“, počet je omezen, přihlašujte se telefonicky u Michaely Smetákové na tel. č. 731 453 270)
14.00 – Setkání lektorů, vedoucích klubů a Rady seniorů města Pardubic – Seniorcentrum, pouze pro pozvané

Středa 24. 10. 2018
9.00 a 12.00 – Výtvarná dílna v Galerii města Pardubic – Vytvořte si své vlastní umělecké dílo v krásném prostředí galerie. (počet účastníků dílen je omezen, přihlašujte se telefonicky u Nikoly Březinové na tel. č. 608 209 897)
14.00 – „Buchtyáda“ – soutěž v pečení sladkých dobrot (Seniorcentrum, pouze pro přihlášené)

Čtvrtek 25. 10. 2018
10.00 – Exkurze na dostihovém závodišti – Dozvíte se spoustu zajímavostí z historie Velké pardubické, čeká vás prohlídka stájí a dostihové dráhy včetně nejznámějších překážek. Budete mít možnost svézt se konibusem. (doprava vlastní, autobusem č. 8, 88, zastávka „Závodiště“
17.00 – Koncert Nadi Urbánkové – Užijte si písničky mládí s naší oblíbenou zpěvačkou (Kulturní dům Hronovická, vstupné 90,- Kč)

Pátek 26. 10. 2018
9.00 – „Bydlím, tedy žiju“ – tři semináře vytvořené seniorům přímo na míru: Dědické právo (převody nemovitostí, vztahy k nemovitostem, výměnky apod.), Náklady spojené s bydlením (energie apod.), Bezpečnost seniorů Přijďte se poučit i zeptat se právníka na to, co vás zajímá! (Seniorcentrum, seminář povede Sdružení spotřebitelů Moravy a Slezska)
14.00 – „Všechny barvy lásky“ – Hana Švejnohová a Lenka Filipová-Kudelová Místy nostalgický, místy humorný pořad plný písniček a vzpomínání pro diváky dříve narozené (Seniorcentrum)

Zdroj a foto: Magistrát města Pardubic

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram