Turistický portál kraje dostal další cenu – Zlatý erb…

Pardubice /Hradec Králové – Ocenění Zlatý erb za nejlepší webové stránky měst a obcí získaly v kategorii měst Benešov a Most. Mezi obcemi vyhrála obec Ohníč z okresu Teplice v Ústeckém kraji. Bodoval i turistický portál Pardubického kraje, který získal zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj na nejlepší turistickou prezentaci v kategorii regionů.

„Práce, kterou věnuje oddělení cestovního ruchu tomuto portálu i jeho neustálá aktualizace jednotlivými poskytovateli služeb se zúročuje, máme z toho všichni radost,“ uvedl radní Pardubického kraje pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný, který cenu v Hradci Králové přebíral. „Portál je velmi přehledný a nabízí aktuální informace kromě češtiny ještě v osmi jazykových mutacích,“ dodal.

Reklama
Reklama

Portál dostal Zlatý erb už v loňském roce, kdy prošel zásadními změnami. „Rozložením a vzhledem stránky jsme se přiblížili moderním zahraničním portálům a zároveň tak i výrazně zvýšili jeho uživatelskou přívětivost. Stránka má pevné záhlaví s menu, kde jsou i obrázky a mapky. Součástí portálu jsou i mikroweby, které mohou mít vlastní menu a fungují na vlastní doméně 2. řádu. Nedávno jsme to významně využili při propagaci Her VIII. Zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2018, kde kromě informací, fotogalerií a videogalerií byly i virtuální prohlídky míst konání soutěží. Nyní je aktuální soutěž Cyklopecky, kterou najdete na adrese: www.vychodni-cechy.info/cyklopecky,“ vysvětlil Živný.

Vzhledem k tomu, že dnešní uživatelé přistupují na webové stránky z různých zařízení (tablety, stolní počítače apod.), jsou všechny tři verze portálu (klasická, tabletová a mobilní) sloučené do jedné s uzpůsobením pro ovládání na dotykových displejích při současném zachování geolokační funkce (portál umožní pracovat s polohou uživatele – důležité zejména pro mobilní uživatele pro vyhledávání objektů či akcí v okolí) i kontextové nabídky akcí z kalendáře.

Do letošního ročníku soutěže se zapojilo 430 přihlášených webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb. Cílem klání je podpořit rozvoj internetových služeb ve městech a obcích.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram