Turistická informační centra mohou přispět ke spokojenosti návštěvníků…

Pardubice – V rámci dotačního programu Podpora činnosti a provozu turistických informačních center v Pardubickém kraji bylo letos v průběhu července přijato celkem 32 žádostí o dotaci od 32 zřizovatelů či provozovatelů turistických informačních center (TIC). Hodnotící komise navrhla poskytnutí dotací všem žadatelům dle naplnění kritérií Výzvy dotačního programu a radní kraje tento postup schválili.

„Celkem máme pro tyto účely letos v rozpočtu kraje částku 1,7 milionu korun, kterou rozdělujeme na základě hodnotících kritérií. Podporou motivujeme turistická centra kromě kvalitního poskytování služeb v turistickém ruchu i k aktivnímu podílu na tvorbě databanky turistického portálu www.vychodni-cechy.info,“ říká radní pro cestovní ruch, sport a volnočasové aktivity René Živný.

Reklama

Právě díky tomu je turistický portál kraje jeden z nejlépe hodnocených v České republice a přináší skutečně relevantní informace.  „Pracovníci TIC jsou navíc v přímém kontaktu s návštěvníky a turisty a mohou tak svým přístupem velmi ovlivnit jejich rozhodování o trávení volného času u nás v Pardubickém kraji,“ dodal Živný.

Zdroj: Pardubický kraj
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

  •  
  •  
Reklama