Treking v Laponsku i cestování Íránem budou tématem přednášek ve Východočeském muzeu…

Pardubice – Příští čtvrtek zahajuje Východočeské muzeum v Pardubicích podzimní cyklus populárně naučných přírodopisných a cestopisných přednášek. Návštěvníky i tentokrát zavedou do nejrůznějších koutů zeměkoule, například na treking v Laponsku, na bájný Ararat či do saúdskoarabského království.

„Treking z unikátního údolí Rapa přes nejdrsnější švédský národní park Sarek návštěvníkům na první přednášce přiblíží Karel Sodomka. O týden později se Jiřím Sladkým ocitneme ve státě dvakrát větším než celá střední Evropa – nahlédneme do zákulisí Íránu,“ zve vedoucí přírodovědného oddělení muzea Jan Dolanský.

Reklama
Reklama

Přednášky začínají vždy v 18 hodin v přednáškovém sále Zámku Pardubice. Vstupné je jednorázové 40 korun, na celý cyklus 20 přednášek (včetně jarního cyklu) 400 korun.

 

Program:

  1. 11. Karel Sodomka Treking v Laponsku – Z unikátního údolí Rapa přes nejdrsnější švédský národní park Sarek se vším potřebným na zádech.
  1. 11. Jiří Sladký Írán – pohled do zákulisí – Neobvyklý a veselý pohled za oponu země dvakrát větší než celá střední Evropa.            
  1. 11. Pepa Středa Kuba – Přívětivý ostrov s exotickou přírodou a otazníkem, kterým směrem se tato výspa socialismu bude v budoucnu ubírat.                    
  1. 11. Pavla Apostolaki Východní Anatolie – Od jezera Van na bájný Ararat a do kurdských vesnic.             
  1. 11. Martin Vítek IZRAEL na dva způsoby – Nejdříve pěší přechod a poté cyklocestování Svatou zemí.                 
  1. 12. Jiří Dolejš Báječný Nový Zéland – Svérázné a drsné ostrovy, kde mezi barvami vládne zelená. Osmiměsíční putování autem, stopem a pěšky od severu k jihu.                   
  1. 12. Lukáš Synek Saúdská Arábie – jaká je ve skutečnosti? – Tři roky práce i cestování po zapovězeném království, které skrývá nejeden neznámý poklad.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram