To byste nečekali – classic meets beatbox…

Pardubice – Mimořádný z mimořádných – i tak by se dal nazvat koncert „To byste nečekali – classic meets beatbox“, při kterém dojde na českých pódiích k naprosté raritě – spojení beatboxu a symfonického orchestru. Program slibuje originální aranže klasických i populárních melodií. Hity od Pink, Beatles, Queen nebo třeba Lany del Rey zazní v podání vokálního kvintetu KrisKros, beatboxera Jara Cossigy a Komorní filharmonie Pardubice. Diriguje Michaela Rózsa-Růžičková.

Repertoár KrisKrosu je velice pestrý, zahrnuje hudbu klasickou, populární, ale i lidovou. Tento a capella kvintet získal mnoho prestižních hudebních ocenění (např. druhé místo na mezinárodní a capella soutěži „Vokal.Total“ v rakouském Grazu v kategorii klasické hudby). Spolu s oceněním přišla i nabídka na natočení CD v nahrávacím studiu Liquid5th v USA, které se specializuje na a capella nahrávky. KrisKros taktéž spoluúčinkuje v Českém rozhlase a v České televizi.

Reklama

Od a cappella provedení to už je jen kousek do světa beatboxu, a tak se není čemu divit, že se KrisKros spojil s Jarem Cossigou, několikanásobným mistrem ČR v beatboxu, který se už propracoval mezi mezinárodně uznávané beatbox performery. O Cossigovi a jeho projektech bylo slyšet v New Yorku, Japonsku, ale i v australských nebo fidžijských radiích. Vicemistr světa v teamovém beatboxu předskakoval zpěvákům 50 Cent či Snoop Dogg ve vyprodané O2 aréně. Pod jeho vlivem se beatbox oprostil od věčné nálepky hip hopového rytmického „prskání“. Spolupracuje s celou řadou uznávaných umělců (Clarinet Factory, Bolek Polívka, Hana Hegerová, Karel Gott, Ondřej Hejma a další).

Neobvyklé spojení žánrů při koncertě „Classic meets beatbox“ podtrhuje neobvyklý výběr dirigenta – přesněji řečeno dirigentky! Taktovku bude držet v ruce žena – mladá slovenská dirigentka Michaela Rózsa-Růžičková.

O Komorní filharmonii Pardubice je známé, že se odvážných projektů nebojí. Spojení klasiky, a capella a beatboxu slibuje nevšední a originální zážitek.

Vstupenky na koncert lze zakoupit on line na www.kfpar.cz a v Turistickém informačním centru pod Zelenou bránou v Pardubicích.


Reklama

Koncert z cyklu Máme hosty

Kdy & kde: čtvrtek 7. 3. 2019 v 19.30 hodin | Sukova síň Domu hudby v Pardubicích

Program: Originální aranže klasických i populárních melodií

Účinkující: KrisKros a capella CZE – vokální kvintet

Jaro Cossiga – beatbox

Komorní filharmonie Pardubice

Dirigentka Michaela Rózsa-Růžičková

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •  
Reklama