Tarify IREDO se od září mění…

Pardubice – Rada Pardubického kraje schválila aktualizaci smluvních a přepravních podmínek Integrovaného dopravního systému IREDO a nové tarify a ceníky, které budou platit v regionální dopravě od 1. září letošního roku. Dokumenty reagují na rozhodnutí vlády z května 2018 a také na evropské nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR).

„Nově je v ceníku  IDS REDO zavedena kategorie Děti a mládež do 18 let (dříve do 15 let), která bude přepravována s novou cenou jízdného maximálně ve výši 25 % plného (obyčejného) jízdného. Stejná cena bude platit i pro studentské jízdné pro osoby ve věku 18-26 let a dále pro osoby starší 65 let. Ty navíc nebudou potřebovat čipovou kartu IREDO,“ vysvětluje náměstek hejtmana pro dopravu a dopravní obslužnost Michal Kortyš.

Zároveň Pardubický kraj zavedl nařízení, které stanoví maximální ceny veřejné dopravy v rámci Integrovaného dopravního systému IREDO. „Reagovali jsme tak na požadavek ze strany autobusových dopravců, který vyplynul ze závěrů kontrol finančních úřadů v oblasti dodržování maximálních cen. Nyní je vše jasné černé na bílém,“ dodal náměstek Kortyš.

Podrobnosti najdou zájemci na stránkách www.oredo.cz.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram