Také veřejnost může hlasovat o své oblíbené Stavbě roku…

Pardubice – V průběhu července odborná porota soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji navštívila všech 26 přihlášených staveb do letošního ročníku. Posuzovali je zástupci tří vyhlašovatelů soutěže, kterými jsou Pardubický kraj, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR (SPS) včetně zástupce architektonické obce.

„Společně jsme konstatovali, že letošní úroveň staveb je opravdu vynikající. V podstatě každá z přihlášených staveb je něčím zajímavá, některé mají variabilní interiéry pro různé využití, což ovšem porota nemůže posuzovat v rámci svých kritérií, a některé jsou svými parametry skutečně nadstandardní. Letos se nenecháváme svazovat kategoriemi a ceny budou uděleny napříč všemi typy staveb 18. září,“ uvedl předseda poroty, 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Reklama

Už počtvrté dostává možnost hlasovat i veřejnost. Ta v roce 2013 podpořila rekonstrukci objektu Univerzity Pardubice na náměstí Legií, v roce 2015 rozhlednu Mariánka v Horní Čermné a v roce 2017 obecní kapli v Mladoňovicích – Deblově. „Hlasování veřejnosti je zajímavým pohledem na architekturu a stavebnictví, protože tady mohou hrát roli úplně jiné faktory, než u odborné poroty. Proto jsme zvědaví, co si lidé z 26 nabídnutých staveb vyberou,“ řekl další člen poroty, náměstek hejtmana Michal Kortyš.

Hlasovat je možné od 1. srpna do 15. září na stánkách komory, na https://stavbaroku.pardubickykraj.cz/

V den vyhlášení výsledků, tedy 18. září, se od 17 hodin uskuteční v Domě U Jonáše ve Východočeské galerii v Pardubicích vernisáž výstavy, která připomene 15 let soutěže Stavba roku v Pardubickém kraji. Návštěvníci se tam seznámí se všemi oceněnými stavbami od roku 2004. Souhrnně je najdou také ve výpravném katalogu.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama