Také Svitavy mají zajímavé turistické cíle…

Pardubice/Svitavy – Pokud se chystáte v létě cestovat po Pardubickém kraji, neměli byste opomenout Svitavy, kde se v posledních letech výrazně rozrostla infrastruktura pro cestovní ruch a rekreaci. Přesvědčil se o tom při návštěvě turistických cílů podpořených z krajských dotačních programů radní Pardubického kraje René Živný.

„Osobně bych všem doporučil areál Brand za rybníkem Rosnička, kde je mnoho aktivit i pro všechny věkové generace a stále se tu něco vylepšuje. Náš kraj letos přispěl městu na půjčovnu lodiček.“ Na místě nechybí třeba veřejné griloviště, fitness stezka, venkovní tělocvična, památník včelích matek a také trasa pro vozíčkáře. „Pro cyklisty je důležité, že městem a současně i areálem Brand prochází dálková cyklotrasa číslo 24 Svitava směrem do Jihomoravského kraje. Město Svitavy má roli marketingového koordinátora a nyní k ní připravuje propagaci,“ říká René Živný.

Reklama

V loňském roce měl rybník kvůli horkým dnům problémy s malým okysličováním vody a uhynuly v něm ryby. „Letos tu máme ve spolupráci s Masarykovou univerzitou a zahradnickou fakultou v Lednici experimentální řešení v podobě plovoucích ostrůvků osázených rostlinami. Ty by měly poskytovat více kyslíků a také stín pro ryby,“ uvádí starosta David Šimek.

Také Svitavy mají zajímavé turistické cíle
« 1 z 5 »

Svitavskou zajímavostí pro kempaře je také takzvaný stellplatz. Jsou to místa pro obytná auta mimo kemp vybavená potřebnou infrastrukturou v podobě elektřiny, čerstvé vody, odpadu a WC. V našem kraji jsou spíše ojedinělé, ve Svitavách ho najdete za zimním stadionem.

Oblíbené je také dvanáctijamkové discgolfové hřiště, které vzniklo v prostoru poldru v Lačnově.  Je vhodné pro začátečníky i pokročilé hráče. Pravidla jsou jednoduchá a hrát discgolf může doslova každý.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama