Svatojánská noc v Ekocentru PALETA…

Pardubice – Už víte, kde letos strávíte Svatojánskou noc? Co třeba v pardubickém Natura parku? Chystá se bohatý program pro celou rodinu!

Svatojánská noc je oslava příchodu léta. Nese sice pojmenování po křesťanském světci Janu Křtiteli, její původ je ovšem mnohem starší. Vychází z pohanských zvyků spojených s letním slunovratem. Lidé věřili, že v tomto období slunce ztrácí svou moc nad magickými silami země a ty se díky tomu dostávají na povrch. Na kopcích se pálily svatojánské ohně, prováděly se rituály, sbíralo se devatero kvítí, hledalo zlaté kapradí a věřilo se, že skály vydávají své poklady.

Reklama
Reklama

Některými tradicemi se nechalo inspirovat i Ekocentrum PALETA. Na co se můžete těšit? Od 16 do 19 hodin budou připravené dílničky, během kterých si zájemci vyrobí škapulíř, koktejl z vůní, bylinkový sirup či macerát, vílu z ovčí vlny nebo vodní lampion. V 17 hodin vyrazí děti na dobrodružnou cestu za pokladem. Po 19. hodině se zaposloucháme do sovího houkání – živé sovy představí Záchranná stanice Lipec. A nebude chybět ani půlnoční překvapení.

Občerstvení zajištěno – na našem infocentru zakoupíte kávu, čaj, limonády, pivo, víno či medovinu. Ani hlady neumřete, na akci opět nebudou chybět dobroty (či snad dobRAWty?) od RooArt a nově se představí také krámek Bez obalu z Brozan u Pardubic. K dispozici budou i buřty pro opečení na ohni. Chcete na akci svým dílem také přispět? Podělte se s námi o vaše oblíbené občerstvení a doneste ochutnat něco z vaší domácí kuchyně. Na zahradě bude pro tyto účely připraven speciální stůl.

Uvítáme, pokud s sebou přinesete kytaru či jiný hudební nástroj vhodný k táboráku. Večerní program bude volný a hudební doprovod při posezení u ohně bude více než vítaný! A pokud se vám pak nebude chtít odejít domů, nevadí – na přespání bude k dispozici celá zahrada i domeček, jen spacák a karimatku je potřeba donést vlastní. Těšíme se na vás!

Akce se koná 23. června a začíná v 16 hodin. Více informací na Facebooku Ekocentra PALETA a na www.paleta.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram