Strážníci zadrželi ozbrojeného pachatele…

Pardubice – Muže, který se pod vlivem alkoholu, oháněl střelnou zbraní, zadržely v neděli odpoledne hlídky městské policie v Pardubicích. Strážníci muže zastavili s pomocí namířené služební zbraně.

Vše začalo v baru na Palackého třídě. Skupinka tří osob pod vlivem alkoholu se zde rozhodla využít toaletu, což se nelíbilo obsluze herny, protože si nikdo z nich nechtěl nic objednat. V nastalé výměně názorů ale 39letý muž z této skupinky začal nejprve urážet, ale poté z batohu vytáhl střelnou zbraň, kterou začal ohrožovat přítomné hosty i personál. Vzápětí poté trojice i se psem podnik opustila. Personál herny ihned kontaktoval hlídku strážníků, která shodou okolností projížděla kolem podniku.
Strážníci ihned vyrazili za skupinkou s podezřelým mužem, která se mezitím odebrala směrem do centra města. Ty dostihli u nedaleké zastávky hromadné dopravy. Vzhledem k předchozím událostem hlídka proti podezřelému postupovala s namířenou střelnou zbraní. Dotyčný muž nekladl odpor a skončil s přiloženými pouty na rukou. V jeho batohu se poté našla i zbraň, kterou v podniku hrozil. Ukázalo se, že šlo o plynovou pistoli, která ovšem na první pohled byla zaměnitelná se skutečnou střelnou zbraní.

Reklama

Zadrženým mužem byl 39letý muž původem ze Slovenska, ale s Italským občanstvím. Krátce po zadržení nadýchal muž kolem dvou promile alkoholu. Případ si na místě převzala Policie České republiky. Zadržený muž ale nejdříve musel záchytnou stanici k vystřízlivění.

Autor: Bc. Jiří Sejkora Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama