Strážníci vytáhli z Labe promáchaného zloděje…

Pardubice – V parku Na špici bylo včera večer rušno. Strážníci tam vyjížděli hned dvakrát. Poprvé přišlo na pult centrální ochrany hlášení o narušení objektu.

Hlídka na místě nalezla otevřenou klubovnu a rozsvícené světlo v kanceláři. Prostor i přilehlé okolí strážníci prohledali, ale nikoho nenašli. Po telefonické domluvě se správcem klubovnu zajistili a z místa odjeli. Ne na dlouho. Asi po půl hodině volal na tísňovou linku občan bydlící blízko parku, který oznámil, že se mu po zahradě pohybuje neznámý muž a zkouší, zda jsou otevřená okna domu.

Reklama

Strážníci byli na místě během pár minut a zahlédli utíkajícího muže. Vydali se za ním. Nočního běžce nezastavila ani řeka, skočil do ní a snažil se schovat pod plovoucím molem. Byl to ale marný pokus. Strážníkům se neschoval a ti si pro něj došli. Muž se zdráhal a na břeh se mu nechtělo, tak jej strážníci z vody vytáhli a nasadili pouta.

Sedmadvacetiletý muž se přiznal k tomu, že vniknutí do klubovny v parku je jeho práce a taktéž se doznal ke krádeži teploměru na zahradě oznamovatele. Ve světle těchto událostí byla na místo přivolána hlídka státní policie, která si nočního plavce i případ převzala.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama