Strážníci ošetřovali rozbité hlavy…

Pardubice – Hned třikrát poskytovali strážníci nezbytnou první pomoc. Ve dvou případech šlo opravdu o život.

Tím prvním byl opilý muž, kterého strážníci našli v sobotu o půl druhé ráno ležet uprostřed hloučku lidí před zábavním podnikem na Pernštýnském náměstí. Muž byl v bezvědomí. Přihlížejících lidí i telefonů bylo na místě dost, ale kromě focení bezvládného muže je nikdo nepoužil k přivolání záchranné služby. To museli udělat až strážníci. Ti zároveň muži záklonem hlavy zajistili dýchací cesty a hlídali dýchání. Naštěstí do příjezdu záchranářů muž sám znovu přišel k vědomí. Zraněný poté putoval s podezřením na otřes mozku do péče lékařů. Před odjezdem do nemocnice ale ještě nadýchal 2,34 promile alkoholu.

Alkohol se podepsal i na dalším zranění. V neděli odpoledne strážníky volala ostraha obchodního domu k ženě, která seděla na zídce a zmateně vykřikovala. Bohužel těsně před příjezdem hlídky se žena ze tří metrů po zádech zřítila hlavou na hranu obrubníku. Strážníci ihned ženě poskytli první pomoc, zafixovali páteř krčním límcem a zastavili krvácení. Zraněnou předali přivolané záchranné službě.

Muž v bezvědomí Pernštýnské náměstí
« 1 z 4 »

Dalšího muže se zraněním hlavy pak hlídka nalezla ten samý den v noci. Šlo o muže bez přístřeší, který ležel tváří dolů u lavičky na Masarykově náměstí. Když jej hlídka probudila a otočila, ukázalo se, že má na čele hlubokou tržnou ránu. Krom provedení dechové zkoušky s výsledkem 3,5 promile strážníci muži ránu ošetřili a předali jej záchrance.

Krom těchto úrazů hlavy strážníci také dohledávali muže, který odešel z pardubické nemocnice. Bohužel pacient odkráčel i s napíchnutou kanylou v ruce. Hlídka jej naštěstí našla na nedaleké železniční zastávce a odvedla zpět do zdravotnického zařízení.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram