Strážníci odhalili opilého mladíka i provozovnu, kde mu alkohol prodali. Jedna peněženka a v ní plno dokladů na různá jména. Večírek s rozbitým nosem…

Pardubice – Hlasitou hádku zklidnili strážníci. Dětské hřiště se proměnilo v arénu, kde si skupinka asi dvaceti osob hlasitě vyměňovala názory. Tuto ukřičenou hádku již nevydržel poslouchat oznamovatel, který se obrátil na městskou policii. Strážníci situaci na místě uklidnili a při projednávání si všimli mladíka, který jevil známky požití alkoholu, což vzápětí potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 1,29 promile. Vzhledem k tomu, že chlapec byl mladistvý, hlídka na místo přivolala jeho matku, které syna předala a následně byla o celé věci informován orgán sociálně-právní ochrany dětí. Strážníkům se během zjišťování všech skutečností podařilo zjistit, že si mladík alkohol opatřil v nedaleké prodejně, kde hlídka pokračovala v šetření. Prodavačka se k prodeji alkoholu mladistvému přiznala, takže byla na místě poučena a zároveň se bude tímto přestupkem zabývat správní orgán, kterému byla událost postoupena.

Jedna peněženka a v ní plno dokladů na různá jména. Nález pěkně napěchované peněženky oznámil strážníkům muž. Peníze v ní ale nebyly. Peněženka obsahovala 13 občanských průkazů na různá jména, 3 řidičské průkazy, 8 platebních karet, a dále průkaz zbraně, zbrojní průkaz a zbrojní list. Strážníci tedy o tomto nálezu uvědomili kolegy z obvodního oddělení Police ČR, kteří si nález převzali k dalšímu zpracování.

Večírek skončil rozbitým nosem. Na tísňovou linku se krátce po půlnoci obrátil muž, který nahlásil fyzickou potyčku třídě Míru. Hlídka strážníků byla na místě incidentu během několika minut a ihned měla plné ruce práce. Jeden ze strážníků zkontroloval zdravotní stav muže, který měl v obličeji krvácivé zranění. Svědci události již na místo přivolali záchranku, v jejíž péči zraněný muž nakonec zůstal. Hlídka se tedy mohla pustit do hledání útočníka. Díky popisu svědků i kamerovému systému jej zanedlouho dopadla. Pětadvacetiletý mladík tušil, že bude mít problém, proto na zákonné výzvy reagoval útěkem. Jeho atletický výkon byl ale záhy překonán strážníky, kteří jej doběhli a za použití hmatů a chvatů svedli na zem. Po přiložení pout již začala být s mladým muže alespoň trochu rozumná řeč. Na místo se dostavila Policie ČR, která si útočníka i celý případ převzala.

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce