Strážníci odhalili opilého mladíka i provozovnu, kde mu alkohol prodali. Jedna peněženka a v ní plno dokladů na různá jména. Večírek s rozbitým nosem…

Pardubice – Hlasitou hádku zklidnili strážníci. Dětské hřiště se proměnilo v arénu, kde si skupinka asi dvaceti osob hlasitě vyměňovala názory. Tuto ukřičenou hádku již nevydržel poslouchat oznamovatel, který se obrátil na městskou policii. Strážníci situaci na místě uklidnili a při projednávání si všimli mladíka, který jevil známky požití alkoholu, což vzápětí potvrdila i dechová zkouška s výsledkem 1,29 promile. Vzhledem k tomu, že chlapec byl mladistvý, hlídka na místo přivolala jeho matku, které syna předala a následně byla o celé věci informován orgán sociálně-právní ochrany dětí. Strážníkům se během zjišťování všech skutečností podařilo zjistit, že si mladík alkohol opatřil v nedaleké prodejně, kde hlídka pokračovala v šetření. Prodavačka se k prodeji alkoholu mladistvému přiznala, takže byla na místě poučena a zároveň se bude tímto přestupkem zabývat správní orgán, kterému byla událost postoupena.

Jedna peněženka a v ní plno dokladů na různá jména. Nález pěkně napěchované peněženky oznámil strážníkům muž. Peníze v ní ale nebyly. Peněženka obsahovala 13 občanských průkazů na různá jména, 3 řidičské průkazy, 8 platebních karet, a dále průkaz zbraně, zbrojní průkaz a zbrojní list. Strážníci tedy o tomto nálezu uvědomili kolegy z obvodního oddělení Police ČR, kteří si nález převzali k dalšímu zpracování.

Reklama

Večírek skončil rozbitým nosem. Na tísňovou linku se krátce po půlnoci obrátil muž, který nahlásil fyzickou potyčku třídě Míru. Hlídka strážníků byla na místě incidentu během několika minut a ihned měla plné ruce práce. Jeden ze strážníků zkontroloval zdravotní stav muže, který měl v obličeji krvácivé zranění. Svědci události již na místo přivolali záchranku, v jejíž péči zraněný muž nakonec zůstal. Hlídka se tedy mohla pustit do hledání útočníka. Díky popisu svědků i kamerovému systému jej zanedlouho dopadla. Pětadvacetiletý mladík tušil, že bude mít problém, proto na zákonné výzvy reagoval útěkem. Jeho atletický výkon byl ale záhy překonán strážníky, kteří jej doběhli a za použití hmatů a chvatů svedli na zem. Po přiložení pout již začala být s mladým muže alespoň trochu rozumná řeč. Na místo se dostavila Policie ČR, která si útočníka i celý případ převzala.

Zdroj: Městská policie Pardubice
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram