Sražený chodec náklaďákem ve Slatiňanech měl obrovské štěstí…

CHRUDIMSKO – Dne 29. března 2018 měl dvaašedesátiletý chodec obrovské štěstí v neštěstí. Chodec vyvázl jen s odřeninami. 

Těsně před půl devátou ranní přecházel přechod pro chodce u kruhového objezdu ve Slatiňanech. V době kdy vstoupil do vozovky, z pravé strany přijížděl kamion s návěsem, který brzdil. Těsně před přechodem se řidič v kamionu začal věnovat navigaci. Následně došlo ke střetu chodce s vozidlem. Bylo velkým štěstím, že muž nespadl přímo pod kola náklaďáku, ale podařilo se mu dostat pryč z jízdní dráhy.  Muž za volantem o střetu vůbec nevěděl a pokračoval dál v jízdě. Sám kontaktoval Policii ČR, poté co se o celé události dozvěděl od vedení firmy.

Reklama
Reklama

 

Po prošetření celé události oznámili kolegové věc na příslušný správní orgán, který rozhodl o výši peněžitého trestu.

Blíží se začátek školního roku, proto apelujeme na všechny chodce, aby byli při přecházení vozovky co nejvíce opatrní a ostražití. Chodec nemá absolutní přednost při přecházení přechodu pro chodce.  V žádném případě nemůže spoléhat na to, když přijíždějící vozidlo brzdí, že řidič nakonec zastaví tak, aby chodci umožnil bezpečně přejít vozovku. Je vhodné s řidičem navázat oční kontakt, aby o sobě věděli. Komunikaci přecházíme vždy, až po zastavení vozidel.

Přiložené video, nechť je výstrahou pro všechny.

Zdroj: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram