SOUNDTRACK Poděbrady 2017 – Mezinárodní festival filmové hudby a mutimédií…

Nový rodinný festival SOUNDTRACK Poděbrady (24. – 27.8. 2017) je jedinečný nejen zaměřením na filmovou hudbu, ale také orientací na nové formy umění, multimédia a nejmodernější technologie, proměňující pasivní poslech hudby v interaktivní zážitek. Festival podobného zaměření v České republice dosud neexistuje.

Po úspěšném úvodním festivalovém traileru, který proběhl 27. 8. 2016 v Poděbradech, a který navštívilo přes 15.000 lidí, připravuje pořadatel SOUNDTRACK FESTIVAL a.s. oficiální 1. ročník Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady.

Reklama

Festival cílí na celou rodinu, návštěvníky všech generací – od dětí přes teenagery až po zralé publikum. Jeho významným přínosem pro veřejnost je bohatý kulturní a doprovodný program zdarma nebo za symbolické vstupné bez nutnosti zakoupení akreditace. Očekávaná návštěvnost je opět 15.000 lidí denně, tedy za 4 dny 60.000 návštěvníků.

DRAMATURGIE 2017

Pro rok 2017 máme připraveno několik velkých koncertů – světové i české premiéry, programy pro děti i pokročilé publikum. Aktuální novinkou je koncert kapely LUCIE, která vystoupí 24. 8. 2017 se speciálním programem LUCIE ve filmu. Bude to jediný koncert skupiny v letošním roce!

Můžeme se těšit na legendárního Oscarem oceněného italského skladatele Nicolu Piovaniho. Cenu získal za hudbu k rovněž Oscarovému filmu Život je krásný a je ctěn pro spolupráci s mistry kinematografie jako Federico Fellini (Ginger a Fred, Interview) či bratři Tavianiové (Good Morning Babilonia, Kaos). Nicola Piovani vystoupí s Filharmonií Hradec Králové v sobotu 26. 8. ve 21.00 hodin. Jedná se o první a jediné vystoupení v ČR.

Ve světové premiéře bude na festivalu uveden projekt českého skladatele a držitele několika Českých lvů za filmovou hudbu Jana P. Muchowa – The Antagonists (hear the movies, watch the music). Samotáři, Grandhotel, Jedna ruka netleská, Václav, Kriminálka Anděl, Ve stínu, Teorie Tygra a mnoho dalších filmových a televizních děl – uvidíme a uslyšíme jedinečné vystoupení Komorní filharmonií Pardubice a kapelou, ve které hrají osobnosti jako Václav Havelka, Sára Vondrášková, Marek Doubrava, Marek Frič, Jenovéfa Boková a Marie Dorazilová. Koncert proběhne v pátek 25. 8. ve 21.00 hodin.

Rodiny s dětmi potěší dva programy Jaroslav Uhlíř autor skvělé filmové hudby Ať žijí duchové, Trhák, Vrchní prchni, S čerty nejsou žerty, Tři veteráni, Vratné lahve atd., který vystoupí se svou doprovodnou kapelou v klasickém pop-rockovém složení. Diváci se mohou těšit na nezapomenutelné písničky, které za posledních 40 let vytvořil Jaroslav Uhlíř převážně ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem jako jsou Holubí dům, Severní vítr, Ani k stáru, Není nutno a dalších.

V neposlední řadě stojí za zmínku uvedení filmu Tři oříšky pro Popelku. Geniální hudbu Karla Svobody provede symfonický orchestr s velkoplošnou projekcí filmu. Uvedení pohádky v tomto provedení bude též světovou premiérou. Do Poděbrad přiletí z USA jeho dcera Jana Wallace Svobodová, která by cenu převzala a které uspořádáme výstavu fotografií.

Díky jednání s HBO se nám zřejmě povede uskutečnit i program hudby ze seriálů této televize v čele se seriálem Hra o trůny. V rámci tohoto programu by mohl vystoupit i syn Micka Jaggera, James Jagger, hlavní hvězda seriálu Vinyl.

Opět připravujeme bohatý doprovodný program a naplníme celý lázeňský park hudbou, uměním a zábavou.

Více informací o festivau najdete na webu > www.soundtrackfestival.cz

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram