Sobotní časné ráno bylo pro hasiče náročné…

Pardubicko – V prvních 57 vteřinách soboty 29. září vyjíždělo devět jednotek hasičů k požáru kolny v Holicích. Hasiči ihned po příjezdu zjistili, že se nejedná o požár kolny, ale rodinného domu s přístavkem. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 01.15 hodin a zcela zlikvidován byl v 6.36 hodin.

Na místě zasahovaly jednotky profesionální z Holic a Pardubic a dále dobrovolné z Holic, Ostřetína, Dolní Rovně, Horního Jelení, Sezemic, Dašic a Velin. Škoda byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

Reklama

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů a přizval si k vyšetření příčiny vzniku požáru i odborníky z Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázní Bohdanče. Příčina je tedy stále předmětem dalšího vyšetřování.

HZS Pozar Holice 2909201801
« 1 z 3 »

Do Libišan směřovalo pět jednotek hasičů v sobotu 29. září v 01.14 hodin. Jednotky z centrální stanice Pardubice a dále sousedního Královéhradeckého kraje stanice Pražská a dobrovolné z Opatovic nad Labem, Čeperky a Libišan likvidovaly požár pergoly a stodoly, ve které bylo uskladněno seno.

Požár hasiči dostali pod kontrolu v 4.15 hodin a zcela ho zlikvidovali v 5.35 hodin. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na lednici. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun a uchránit se okamžitým zásahem hasičů podařilo majetek ve výši 3 miliony korun.

HZS Pozar Libisany 2909201801
« 1 z 2 »

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram