Sladké Vánoce na zámku slibují originální dárky i tradiční dobroty…

Pardubice – Papírové hvězdy, ozdoby z korálků a patchworku, plstěné či slaměné výrobky, to je jen malý výčet dárků, které si vyrobí návštěvníci Sladkých Vánoc na Zámku Pardubice. Tradiční akce s klidnou sváteční atmosférou provoní pardubický zámek v sobotu 9. prosince od 10 do 17 hodin. Rukodělné workshopy doplní prodej sladkých i slaných dobrot a vánoční hudba.

„Děti i dospělé zveme už pošesté na Sladké Vánoce, aby si tu odpočinuli od předvánočního shonu a vyrobili si nebo koupili originální dárek nebo dekoraci. Mlsné jazýčky se mohou těšit na pečené kaštany, palačinky a dobrou kávu či horké mošty,“ slibuje ředitel pořádajícího Východočeského muzea v Pardubicích Tomáš Libánek. Návštěvníci si vyrobí nebo koupí hračky, šperky, šátky, svíčky, ozdoby a mnoho dalšího, ale také se mohou inspirovat pro vlastní tvorbu, třeba betlémem z lesních plodů. Děti se v zámeckém parkánu svezou oslících.

„Každou celou hodinu je pro návštěvníky akce zdarma komentovaná prohlídka kaple Tří králů. V ceně vstupného je také výstava Kouzlo betlémů a sleva na výstavu Poklady zbrojnic, kterou tento den mohou účastníci mimořádně navštívit za poloviční vstupné, děti dokonce zcela zdarma,“ dodává Libánek.

O příjemnou atmosféru předvánočního dne se postará od 13 a od 15.30 hodin svým vystoupením ve Vojtěchově sále folklórní soubor Lipka.

Vstupné na Sladké Vánoce je 40 korun, poloviční 20 korun.

Zdroj a foto: Východočeské muzeum v Pardubicích