Skutečské muzeum ožije řemesly…

Řemeslná sobota 19. srpna bude tradičně ve znamení zprovozněných pracovišť muzejních expozic. V ševcovské světničce se budou šít boty a to nejen za pomoci jehel a dratví, ale také na prvorepublikovém šicím stroji Adler. Ve venkovní kamenické expozici roztopí kovář výheň a kameník si připraví ukázky lámání žuly dlabačkou, kterou bude pohánět historický motorový kompresor. Z bločků kamene pak nože beranové štípačky rychle vyrobí úhledné dlažební kostky. V chodu budou i další stroje a zařízení, a to stabilní motory, rameno na leštění kamene, svážná, Zajíčkův jeřáb, lanovka, třídička štěrku a buchar AJAX 3.

Stálé expozice doplňuje o letošní letní sezóně výstava věnovaná palným zbraním. Návštěvníci se tak mohou vedle komentovaných prohlídek zaměřených na obuvnické a kamenické řemeslo těšit i na humorná vystoupení herce Romana Prokeše, během kterých se seznámí s historií různých druhů zbraní.

Reklama

Po celý den bude v areálu muzea probíhat prodej drátovaných výrobků, keramiky, cínovaných šperků, přírodních mýdel, šitých a dřevěných dekorací, svíček ze včelího vosku, hojivých mastí a tinktur z propolisu, čajů, bylinek, koření, přírodní medoviny, medu, medových specialit, domácích limonád, marmelád a sirupů.

Děti budou moci využít řadu dílniček. Čeká je malování sádrových odlitků zkamenělin, výroba papírových loutek, kovářská dílna, škola netradičního šněrování i skládání bot z papíru zvané origami.

Každá vstupenka se na závěr dne zúčastní slosování o dárkový poukaz v hodnotě 2 000 Kč od firmy Botas a.s. Otevřeno je od 9 do 17 hodin. Nezmeškejte proto nic, co vám může přinést SKUTEČný zážitek!

Více informací na www.muzeum.skutec.cz

Reklama

MĚSTSKÉ MUZEUM SKUTEČ – ŘEMESLNÁ SOBOTA

  1. 8. 2017 od 9:00 do 17:00

Vstupné: 50 Kč dospělí, 25 Kč děti do 15 let, zdarma děti do 6 let

  •  
  •  
Reklama