Školy v Rohovládově Bělé slaví kulatá výročí…

Rohovládova Bělá – V obci na Pardubicku se pátek a sobota nese v duchu oslav. Obyvatelé si připomínají 140. výročí založení základní školy a 40. let od otevření mateřské školy. Na pestrém programu se podílely zejména děti.

„Oslavy jsou významné už tím, jak jsou pro nás důležité škola a školka. Naše děti mají přístup ke vzdělání a navíc nemusí nikam dojíždět. Cením si, že paní ředitelka nabízí širokou škálu aktivit. Děti mají nejen hudební výchovu, pohybové aktivity, ale i dílny,“ řekl starosta Václav Fišer.

Reklama

Program oslav začal školní akademií, kde se děvčata a kluci předvedli v oblastech tance, zpěvu, gymnastiky. Po oba dny oslav se konaly dny otevřených dveří v obou budovách.

Školy v Rohovládově Bělé slaví kulatá výročí
« 1 z 6 »

„Škola na mě už při vstupu působila vstřícně a přátelsky. Vystoupení dětí bylo velmi kreativní a bylo odrazem mimořádné nabídky aktivit, které škola nabízí,“ řekl Bohumil Bernášek, radní odpovědný za školství.

Devět tříd základní školy navštěvuje zhruba 180 žáků. Do Rohovládovy Bělé se sjíždějí děti z dvanácti obcí. Škola nabízí bezbariérový přístup, moderně vybavené učebny. Pestrá je nabídka volnočasových aktivit a kroužků. Jedná se o florbal, hip-hop, atletiku a sportovní hry, keramiku, práci se dřevem nebo sborový zpěv.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama