Silvestr 2018 Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje? Více než jen noční směna…

KRAJ – Ačkoli bývají všechny silvestrovské oslavy příchodu nového roku bujaré, a záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje jsou na ně připraveni, ty letošní předčily očekávání v mnohém.

Téměř veškeré zásahy záchranářů se týkaly úrazů, opilosti a stavů po napadení v opilosti různé závažnosti, kde nejčastěji zastoupenou skupinou představovaly osoby od 14 do 22 let. Tři mladí pacienti museli být po ošetření Záchrannou službou dokonce převezeni na Jednotky intenzivní péče Orlickoústecké a Svitavské nemocnice. Tímto ale rušná a velmi náročná noční směna zdaleka neskončila, ba naopak, dva případy z mnoha.

Reklama
Reklama

Dvacet minut před jedenáctou hodinou večerní vyjeli záchranáři ze základen Lanškroun a Svitavy k malému batoleti s poruchami vědomí. Při ošetřování malého pacienta v bytě rodiny se pak rozezněly speciální čidla CO jimiž jsou vybaveny všechny posádky Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje hlásící kritickou a život ohrožující hladinu jedovatého plynu. Okamžitě byly z bytu evakuovány posádkami Záchranné služby další dvě malé děti spolu s jejich matkou a přivolána další posádka ze základny v Ústí nad Orlicí. Všichni pak byli převezeni do Orlickoústecké nemocnice. Hasiči místo odvětrali. První zásah v novém roce pak nemohl být nepodobný těm předešlým.

Přesně pět minut po půlnoci vyjížděly dvě posádky ze základny Chrudim k poměrně vážně zraněnému mladému muži od zábavní pyrotechniky v obci Seč. Výbuch v těsné blízkosti, zasáhl velkou většinu obličeje. Po stabilizaci a ošetření spolu s podáním léků proti bolesti byl pacient následně převezen do Pardubické nemocnice. Nápor takového množství zásahů byl pak náročný nejen pro samotné posádky výjezdových skupin, ale také pro kolegyně a kolegy Zdravotnického operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje.

Takové zásahy a mnoho dalších, pak záchranáře provázely až do časných ranních hodin kdy s úlevou předali směnu následující směně.

Taková byla naše novoroční noc…

společná fotografie posádek po úspěšném zásahu u malých děti krátce po půlnoci

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram