Silný vítr zaměstnal hasiče…

Kraj – Hasiči Pardubického kraje v souvislosti se silným větrem zasahovali od úterní 23 hodin do středeční 10 hodiny celkem u 39 událostí.

Jednalo se zejména o popadané a polámané stromy. Hasiči ale také museli zabezpečit utržené plechy na střeše objektu v Cholticích. Hrozilo, že plech se střechy ulétne a poničí elektrické vedení. Plech by dále mohl zranit i procházející osoby. Hasiči provizorně střechu zajistili.

Reklama

Do šesté hodiny ranní hasiči zasahovali u 17 událostí. Se svítáním a pospíchajícími řidiči do práce přibylo telefonátů na operační středisko hasičů a poté i zásahů. Od 6 do 10 hodiny dopolední hasiči evidovali dalších 22 událostí.  Opět se jednalo zejména o popadané stromy. v půl desáté dopoledne motorový vlak narazil v Pusté Kamenici do spadlého stromu. Nehoda se obešla bez zranění.

HZS Silny vitr Choltice 24102018
« 1 z 3 »

Místa, kam hasiči vyjížděli odstraňovat stromy v úterý dopoledne: Bohuňovice, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Předhradí, Bukovina u Přelouče, Krásné, Široký Důl, Bojanov, Oldříš, Chvaletice, Krouna, Stašov, Králíky, Všeradov, Mladějov na Moravě, Trpín, Pustá Kamenice,..

Při zásazích neevidujeme žádná zranění, přesto Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje doporučuje v době silného větru omezit pohyb venku i jízdy autem. Nezdržovat se a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů. Nechodit do lesa a nepřibližovat se k spadlým drátům elektrického vedení. V případě nutnosti jízdy jet maximálně opatrně a pomalu. Na horách omezit vycházení a nevydávat se na túry.

Následky silného větru budou hasiči odstraňovat pravděpodobně ještě několik hodin.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram