Silný vítr zaměstnal hasiče po celém kraji…

KRAJ – Silný vítr zasáhl v pondělí 4. března v odpoledních hodinách i Pardubický kraj. Od 14 hodiny do úterní šesté hodiny ranní k 11 výjezdům v souvislosti s vichřicí.

Technické výjezdy na silný vítr:
Pardubice 6 výjezdů | Chrudim 2 výjezdy | Ústí nad Orlicí 3 výjezdy

Reklama

Jednalo se zejména o zásahy, kdy museli hasiči pomocí motorových pil odstraňovat spadlé stromy na komunikace.  Likvidace stromů byla nutná, protože stromy tvořily překážku silničního provozu.

Hasiči v silném větru museli v Polabinách zajišťovat také poškozenou atiku na střeše domu, která částečně spadla. Další uvolněné části hrozily pádem a ohrožovaly chodce.

K požáru louky do Čeperky směřovala jednotka hasičů v pondělí odpoledne. Na trávu spadly dráty elektrického vedení a došlo k požáru trávy o rozměrech přibližně 2×2 metry.

HZS Silny vitr 05032019
« 1 z 8 »

V Chroustovicích hasiči likvidovali požár dřeva na zahradě u domu. Od hořícího roští se vlivem větru rozšířily plameny na uskladněné dřevo.

Reklama

Doutnající žhavé kopy popela museli hasiči uhasit v Březové nad Svitavou.

Plameny se rozšířily i na trávu. Hasiči místo prolili řádně vodou, aby silný vítr znovu požár nerozšířil.

Popadané stromy byly odstraňovány v Lázních Bohdanči, Býšti, Chvaleticích, Brandýse nad Orlicí, České Třebové, Litomyšli, Chocni, Králíkách, Janově, Hrušové i Smrčku.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama