Silný vítr byl komplikací zejména při požáru hájovny ve Valech…

KRAJ – V noci z neděle na pondělí hasiči v Pardubickém kraji zasahovali u 252 událostí v souvislosti se silným větrem – zásahy počítány od nedělní 20 hodiny večerní do pondělní 7 hodiny ranní.

Hasiči likvidovali zejména spadlé stromy na komunikace či na dráty elektrického vedení. V některých případech spadlé dráty způsobily jiskření a následně i požáry porostu. Stromy ale také padaly na železniční tratě – hasiči odstraňovali stromy z kolejí v Branné, Vápenné, Ostružné, Černovíru i Týništi nad Orlicí. Hasiči zasahovali i v případech, kdy ze zahrady v Lázních Bohdanči odlétl fóliovník nebo se ve Vejvanovicích trampolína ocitla na silnici. V Žižíně zase pergola skončila u sloupu veřejného osvětlení.

Reklama
Strom Gruna
« 1 z 7 »

Vyvrácené stromy nebo polámané větve také hasiči odstraňovali ze zaparkovaných automobilů v pardubických Polabinách nebo na Studánce, ale i v Žamberku.

Uvolněné plechy na střeše budov, které hrozily pádem, hasiči připevňovali v Pardubicích, ve Svitavách, Orličkách nebo na přístřešku restaurace v Chrudimi nebo v Třemošnici.

Řidiči osobních vozidel narazili v noci do spadlých stromů například ve Stéblové nebo v Jevíčku. Obě nehody se obešly bez zranění.

Velmi silný vítr komplikoval hasičům také likvidaci požáru hájovny ve Valech. Požár neobydlené hájovny likvidovalo šest jednotek hasičů, a to v neděli krátce po 20 hodině. Hasiči v pozdějších hodinách při likvidaci požáru nemohli právě kvůli velmi silnému větru použít výškovou techniku. Zásah výškovou technikou byl kolem 22 hodin přerušen. Jednalo se o starý objekt, ve kterém byly dokonce i propadlé stropy. Tento objekt obýval jeden nájemník. Muž hasičům sdělil, že topil v kotli a kolem 20 hodiny uslyšel praskání. Šel se podívat a spatřil střechu v plamenech. Z hořící hájovny hasiči vynesli nejen kanystry s benzínem, ale i dvě propan butanové lahve. Požár hasiči dostali pod kontrolu ve 23.54 hodin. Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, ale s největší pravděpodobností se bude jednat o závadu na spalinové cestě. Problémy byly také s dopravu techniky na místo. Cesty byly rozbahněné a těžká technika v místě zásahu zapadala.

Velmi silný vítr komplikoval hasičům také likvidaci požáru hájovny ve Valech.
« 1 z 3 »

Na větrnou smršť byli připraveni nejen hasiči v terénu, ale také příslušníci na Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje. Kvůli výstraze meteorologů byla posílena noční směna a linka 112 byla celou noc plně vytížena.

Likvidace následků nočního větru pokračuje během pondělního dne.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram