Silnice do Semína je už zčásti opravená…

Pardubice/Semín – Dalším modernizovaným úsekem silnic v našem kraji je od nynějška část komunikace III/3229 v úseku obcí Semín – Břehy. Při slavnostním otevření asistoval starostovi Semína Jaroslavu Trubačovi a starostovi Břehů Pavlu Jiravovi radní Pardubického kraje René Živný.

„Je to jedna z přístupových tras do nové lokality UNESCO v Kladrubech nad Labem a silnice tu už byla ve velmi špatném stavu. Modernizace byla rozdělena do dvou úseků, první dokončený úsek měří necelý kilometr a stál 7, 8 milionu korun včetně DPH,“ uvedl René Živný.

Reklama

Celá modernizace bude měřit přes dva kilometry. Součástí prací je obnova asfaltových vrstev a dostředných sklonů s případnou sanací krajnic, oprava čel a římsy propustku, osazení záchytného zařízení a dopravního značení. Druhý úsek by se měl realizovat na počátku stavební sezóny roku 2020, tak, aby byl připraven na zahájení letní turistické sezóny. 

„Do budoucna se plánuje podél stejné komunikace III/3229 výstavba cyklostezky, která by tak ještě zpříjemnila komfort pro četné cykloturisty. Ti již nyní hojně navštěvují všechna zajímavá místa na trase, kladrubský hřebčín, semínský aquadukt či bývalý pivovar, rodné místo architekta Gočára. Oblíbeným cílem je také autokemp Buňkov v Břehách,“ dodal Živný.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama