Šest nových sanitek pro Záchranku…

Pardubice – Dne 21.1. 2019 bylo předáno z rukou hejtmana Pardubického kraje JUDr. Martina Netolického a radního Ing. Ladislava Valtra zodpovědného za zdravotnictví řediteli Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje MUDr. Igoru Paarovi do užívání šest nových sanitních vozů pro poskytování přednemocniční neodkladné péče.

Vozidla byla pořízena v rámci pravidelné obnovy vozového parku Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje a byla pořízena z investičního fondu Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje v celkovém nákladu 15.725.160.Kč včetně DPH. Jedná se o zcela nové vozy VW Transporter v sanitní úpravě specifické žluté barvy zdravotnické záchranné služby se zeleno-žlutou šachovnicí.

ZZSPak Nove sanitky 21012019
« 1 z 6 »

Dvě vozidla jsou ve speciální úpravě pro převoz rozměrných pacientů s elektricky ovládanými nosítky se zvýšenou nosností. Všechna vozidla jsou vybavena dvoulitrovými naftovými turbomotory o výkonu 150kw, který je na vozovku přenášen pomocí automatické převodovky a pohonu všech kol. O dostatečnou viditelnost se starají zábleskové LED majáky, které jsou zakomponovány i do přední masky a pod vnější zpětná zrcátka. “Věřím, že vozy budou obyvatelům Pardubického kraje dobře sloužit, a ve spojení se špičkovými záchranáři Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje zachrání mnoho životů”,řekl při předávání radní Ladislav Valtr.

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram