Seniorka přišla o šperky a úspory…

CHRUDIMSKO – Devětaosmdesátiletá žena zjistila, že z její domácnosti zmizely šperky a peníze, vše v hodnotě převyšující čtvrt miliónu. 

Jak se to stalo a kdo se dostal do bytu? Žena údajně ztratila klíče, dovnitř své domácnosti se dostala za pomoci jiných klíčů, dcera ji radila, aby si nechala vyměnit zámky, ale tato investice se majitelce údajně zdála zbytečná. Netrvalo to dlouho a bylo zřejmé, jak velká to byla chyba.

Klíče mohly vypadnout před vchodem, možná zůstaly viset v zámku, toho využil nenechavec, který si vyhlédl okamžik, v němž žena nebude doma. To už mohl takřka nepozorovaně odemknout, vejít dovnitř a tam najít co potřeboval. Finanční šperky i hotovost v celkové hodnotě vyčíslené na 278.800 korun z bytu odnesl a zavřel za sebou dveře.

Pokud se vám stane něco podobného, klíče ztratíte, nebo je zapomenete v zámku, odkud (záhadně) zmizí, nelitujte částky investované do nového zámku. Ne vždy klíče najde poctivec, který je odevzdá do ztrát a nálezů, nebo na vás zazvoní s dotazem, zda to nejsou vaše klíče. Může to být zloděj, který má svůj „lup“ v době ověřené nepřítomnosti domácích osob doslova na zlatém podnosu.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Facebook
Instagram