V Semtíně došlo k nehodě…

Pardubice – Dnes v 8:25 došlo v SemtínZone Synthesia, a.s. k nehodě. Jednalo se požár střešní konstrukce.

8:25: V areálu SemtinZone došlo na RY 63 firmy k nehodě s výronem splodin hoření. Hlášeno varování pro obce: MO Rosice, Cihelna, Hradiště, Popkovice, Svítkov, Polabiny. Dispečink Synthesia, a.s.

K požáru do SemtínZone Synthesia, a.s. vyjela v pondělí 6. května v 8.20 hodin jednotka podnikových hasičů Synthesia Semtín a v 8.24 hodin byla vyžádána na pomoc profesionální jednotka hasičů z Pardubic. Prvotní informace od dispečera byla, že se jedná o požár střechy objektu v areálu. 

Požár SemtinZone / Foto: Facebook Lukáš Košín

Po provedeném průzkumu hasičů bylo zjištěno, že se jedná o požár střešní konstrukce, pravděpodobně lepenky. Požár se podařilo hasičům v 8.41 hodin dostat pod kontrolu. Na místě stále zasahují hasiči.

08:42: Provozní nehoda byla vyřešena. Represivní zásah byl ukončen. Dispečink Synthesia, a.s.

V 8.48 hodin byl požár zcela zlikvidován. Jednalo se o plochu asi 5 x 5 m. Na místě vyšetřovatel.

Vyjádření SemtinZone:
Dnes ráno došlo k zahoření na střeše výrobního objektu Ry 63/73. Událost byla oznámena pomocí výstražných SMS. Zahoření bylo zlikvidováno jednotkou Hasičského záchranného sboru Synthesia, a.s.. K ohrožení okolí ani ke zranění osob nedošlo, příčiny události se šetří.

Vyjádření Magistrátu města Pardubic:
Dnes, zhruba v 8:21 hodin, došlo v areálu SemtinZone k požáru střechy výrobního objektu barev RY63. Při požáru došlo k viditelnému vývinu zplodin hoření, které však žádným způsobem neohrozily občany města a sousedních obcí. Proto nebylo nutno přijímat žádná preventivní opatření. Požár byl již v 8:42 hodin zlikvidován a zásah jednotky Hasičského záchranného sboru společnosti Synthesia, a.s. byl ukončen. Vedení města bylo o vývoji průběžně informováno.

Zdroj: Magistrát města Pardubic / HZS Pardubického kraje / Synthesia, a.s.
Foto: David Svoboda / Facebook Lukáš Košín / Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram