Samoobslužné sady pomůcek – v Natura parku se zabaví budoucí vědci i umělci…

Pardubice – Vědec, umělec, krajinář, turista, ochranář – to jsou role, které si v Natura parku můžete zahrát. Stačí k tomu jediné – půjčit si jednu z interaktivních sad pomůcek.

V každé sadě naleznete samozřejmě také návody a pracovní listy. V areálu Natura parku potom budete plnit řadu více či méně náročných úkolů, které prověří váš důvtip, znalosti i hravost. V nabídce jsou sady dvou obtížností – lehčí jsou určené pro děti od 4 let v doprovodu dospělé osoby, těžší jsou doporučeny pro děti od 8 let. Zábavu při plnění úkolů si ale jistě užije i dospělý.

Reklama
Reklama

A co jednotlivé sady nabízí?

V roli VĚDCE můžete lovit vodní a půdní živočichy, které si potom prostudujete pod mikroskopem, ze sádry si odlijete trilobita a stopu dinosaura nebo budete poznávat květiny a stromy v areálu Natura parku, měřit jejich výšku a obvod a z nasbíraných vzorků si vytvoříte herbář.

Jako UMĚLEC budete kreslit, modelovat, vyrábět. A co? Vodní živočichy vlastními silami nalovené v jezírku, živá zvířátka ze zoologické učebny, rostliny na zahradě a mnoho dalšího. Také si ze sádry odlijete trilobita nebo stopu dinosaura a vyzkoušíte práci s dírkovou komorou známou jako camera obscura.

S TURISTOU budete vnímat přírodu všemi smysly – pozorovat svět kolem sebe lupou a zubařským zrcátkem a poslouchat ho fonendoskopem, poslouchat a porovnávat ptačí zpěv s mp3 nahrávkami, chodit naboso po bosé stezce a trénovat hmat v stezce hmatové, míchat koktejl z vůní nebo pít vlastnoručně připravený čerstvý bylinkový čaj.

Pokud si vyberete OCHRANÁŘE, prozkoumáte život různých živočichů, ať už to jsou živočichové v kompostu, v broukovišti, obyvatelé ptačích budek, hmyzího hotelu nebo místního zookoutku. Poznáte některá chráněná území v naší zemi a také si ověříte znalosti při třídění odpadů.

KRAJINÁŘ nabízí možnost zkusit si prožít několik posledních let naší země a krajiny v ní prostřednictvím krajinné stavebnice, prověří vaše znalosti matematiky a také představivost, dále si změříte vaši ekologickou stopu nebo si pohrajete s vodou na modelu znázorňujícím tok vody v krajině.

Pro mladší děti jsou k dispozici sady MLADÝ VĚDEC a MLADÝ UMĚLEC, které obsahují jednodušší úkoly.

Na návštěvu spojenou se zapůjčením sady pomůcek si raději vyhraďte více času, bádáním je možno strávit i celé odpoledne. Žízní při tom ale nezemřete, na infocentru je možné se občerstvit kávou, čajem či limonádou. Vydejte se do Natura parku za poznáním!

Další informace naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram