S novým školním rokem nové akce. Zastavte se v Natura parku!

Pardubice – Prázdniny utekly jako voda a je tu opět školní rok. A protože Ekocentrum PALETA přes léto nezahálelo, má pro Vás na září nachystanou spoustu akcí.

Od 4. září budete moci zhlédnout výstavu fotografií, které vznikly během květnového fotografického workshopu Jak se fotí příroda aneb s foťákem na výletě na evropsky významných lokalitách Kunětická hora, U Pohránovského rybníka a v přírodní rezervaci Baroch. Výstava bude uvedena vernisáží. Ale bude to tak trochu jiná vernisáž, než na co jste možná v Natura parku zvyklí – bude totiž „samoobslužná“, návštěvník bude sám sobě průvodcem. O občerstvení patřící tradičně k vernisážím ovšem nepřijde – v případě, že správně vyluští připravený kvíz.

Reklama
Reklama

Po prázdninové pauze se opět můžete těšit na Odpoledne se zvířátky. Pomazlit se s králíkem, činčilou, morčaty či agamou můžete v neděli 9. září. Zvířátka jistě opět ocení tvrdé pečivo, mrkve či jablka.

A aby těch zvířátek nebylo málo, o necelý týden později, 14. září, na Vás čeká Netopýří noc. První část akce bude věnována především rodičům a dětem. Začne se tvořivými dílnami, následovat bude povídání o netopýrech a nakonec se společně s odborníky vyrazí ven do terénu. Druhá, pozdější skupina, začne „terénním průzkumem“; přednáška bude dle zájmu zařazena po něm. A co na vás venku bude čekat? Poslech netopýrů ultrazvukovým detektorem, ukázka odchytu netopýrů do sítí, a – pokud se zadaří – i nějaký ten živý netopýr.

V rámci Dnů evropského dědictví (15. a 16. září) si můžete v okolí Natura parku zahrát pátrací hru Po stopách minulosti. Po oba dny bude vstup do budovy environmentálního centra zdarma a v sobotu jsou navíc naplánovány dvě komentované prohlídky – jedna v češtině, druhá v angličtině.

Na konec měsíce je připravena další výstava fotografií, tentokrát z historie Pardubic. Výstava začíná 26. září a nese název Místní historie v miniaturách. Máte se tedy určitě na co těšit!

Více informací o akcích naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram