S Karlem Gottem odešel symbol mnoha generací. Nad krajským úřadem zavlála černá vlajka…

Pardubice – Středeční ráno zahalilo celou Českou republiku do smutku. Zpráva o skonu legendárního zpěváka Karla Gotta se dotkla mnoha generací posluchačů nejen v naší zemi.

Byl člověk, jehož význam přesahuje hudební a kulturní tvorbu, ale také hranice československého, a poté i českého státu, který vždy hájil a podporoval. Opustil nás významný kulturní emisar, diplomat svého druhu a reprezentant Československa a později České republiky, s jehož jménem a hudbou se posluchačům po celém světě vybavila malá země uprostřed Evropy. Této zemi zůstal Mistr věrný i v nelehkých dobách, aby rozdával radost a potěšení svým spoluobčanům, kteří se mu za jeho vlídnou lidskou tvář odměňovali ve vyprodaných sportovních halách do posledních měsíců jeho pozemského života.

Reklama

Odchod Karla Gotta si stejně jako jeho život a dílo zaslouží naši mimořádnou pozornost a poctu. Nejvýstižněji jeho význam pro naši vlast popsal v roce 2000 tehdejší ministr kultury Pavel Dostál, který řekl: „Karel Gott, ten pro naši zemi znamená totéž, co Karlův most.“ 

Proto se také Pardubický kraj připojuje k vyjádření hluboké a upřímné soustrasti nad úmrtím Karla Gotta a jako symbol tohoto smutného momentu našich dějin zavlaje nad krajským úřadem černá vlajka.

Vyjádření Pardubického kraje k úmrtí Karla Gotta.
Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama