Rosické muzeum zahalí pára…

Železniční muzeum na nádraží v Rosicích nad Labem připravuje na sobotu a neděli 24. a 25. června jedenáctý ročník parního víkendu.

Prezentovat se budou stroje na páru, jak jsou např. parní stroje, kotle, mechanismy, lokomobila a nejen ty. Součástí bude také představení stabilních motorů, manometrů, historický automobil Praga Piccolo, flašinet, výstava drobných řemesel a jejich nástrojů a mnohé další. Aby si na své přišly i děti, bude v provozu parková železnička, na které bude v provozu hned několik souprav. Některé na ukázku, jiné na svezení. Pochopitelně pořadatelé zpřístupní vlastní expozici včetně výstavy renovovaných vozidel a areál muzea. Nebude chybět ani občerstvení v montážním motorovém voze, nebo bohatý sortiment literatury či upomínkových předmětů.

Reklama

Hurvínkem do Slatiňan

Areál bude přístupný po oba dva dny od cca 9.45 do 17 h. V sobotu bude možné si některé exponáty prohlédnout až do 23.00. Vstupné se vybírá u vstupu nebo prodejně muzea v dobrovolné výši. A pro koho by bylo toto všechno málo, může se vydat na výlet motoráčkem „Hurvínek“, který pojede z Pardubic do Slatiňan a zpět. Odjezdy z Pardubic hl.n. 9.40, 12.14; z Rosic 10.24, 13.19; zpět ze Slatiňan 11.19 a 15.11. Motoráček zastavuje pouze v Chrudimi. Jízdenky se prodávají pouze ve vlaku.

Podrobnosti a jízdní řády naleznete na www.pshzd.cz .

Zdroj a foto: Pardubický spolek historie železniční dopravy

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram