Řídili pod vlivem alkoholu a návykových látek o víkendu na Chrudimsku…

CHRUDIMSKO – V průběhu soboty a neděle zkontrolovali kolegové z Chrasti a Heřmanova Městce několik řidičů, kteří byli pod vlivem návykových látek nebo alkoholu. Hazard nejen se svým životem. 

V pátek krátce po dvaadvacáté hodině v obci Horka zastavili policisté z Chrasti řidičku vozidla Opel Zafira. Čtyřiadvacetiletá žena byla vyzvána k orientační dechové zkoušce a provedení testu na návykové látky. Dechová zkouška byla pozitivní s hodnotami 1,40 a 1,29 promile alkoholu v dechu. Test na drogy byl u ženy také pozitivní a to na Cannabis a Amfetaminy/metamfetaminy. Řidičský průkaz na místě kolegové zadrželi.

Dalšího z řidičů, jedoucího ve vozidle Škoda Favorit, zastavila chrastecká hlídka v sobotu v obci Podlažice krátce po poledni. Kontrola dokladů i dechová zkouška dopadla u dvaatřicetiletého muže dobře. Co nebylo již v pořádku, byla provedená zkouška na návykové látky. Test byl pozitivní na Cannabis. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz.

V sobotu těsně po dvacáté hodině kontrolovala Městská policie Heřmanův Městec jednadvacetiletého řidiče vozidla Opel Astra. V rámci této kontroly byl muž hlídkou Obvodního oddělení Heřmanův Městec vyzván k testu na návykové látky pomocí přístroje Drugwipe 5S, kterému se podrobil. Výsledek ukázal přítomnost látky Cannabis a Amfetamin/metamfetamin. V tomto případě řidičský průkaz nebyl zadržen z důvodu jeho nepředložení.

Poslední z kontrolovaných řidičů, který byl pod vlivem alkoholu, byl zastaven hlídkou z Chrasti v obci Městec. V neděli před osmnáctou hodinou řídil vozidlo Ford S-Max osmačtyřicetiletý muž z Hlinska. Po předložení veškerých dokladů potřebných pro provoz vozidla byl vyzván k dechové zkoušce. Kontrolovaný řidič nadýchal 0,29 promile alkoholu v dechu.

Všem řidičům byla zakázána další jízda. Hrozí jim peněžitý trest a zákaz činnosti.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram