Řidiči pod vlivem v centru Pardubic o víkendu…

PARDUBICE – Za uplynulý víkend pardubičtí policisté zjistili hned několik řidičů, kteří řídili vozidlo pod vlivem alkoholu a omamných a psychotropních látek. Výsledky dechových zkoušek přesáhly hranici jedné promile u tří řidičů. Další dva byli přistiženi po požití drog a jeden pod vlivem alkoholu, který navíc ani nevlastnil řidičský průkaz.

V sobotu 4. května 2019 v nočních hodinách hlídka městských strážníků zastavila podezřelého řidiče vozidla Renault na Masarykově náměstí v Pardubicích. Měli podezření, že muž by mohl být pod vlivem alkoholu, tak na místo přivolali policisty z Obvodního oddělení policie Pardubice 1. Dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem 2,21 promile alkoholu v dechu. Druhá dechová zkouška ukázala na hodnotu 2,05 promile alkoholu v dechu. Cizinec strávil noc na Protialkoholní záchytné stanici v Pardubicích. Následující den již policisté osmatřicetiletému muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Reklama

Policisté z pohotovostního a eskortního oddělení zastavili v neděli 5. května 2019 krátce po desáté hodině večerní vozidlo tovární značky Seat v ulici Hůrka v Pardubicích. Po předložení dokladů k provozu a řízení vozidla kolegové se čtyřiačtyřicetiletým cizincem provedli dechovou zkoušku, která vyšla jako pozitivní. První dechová zkouška byla s výsledkem 2,16 a druhá 2,26 promile alkoholu v dechu. Kolegové zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Dalšího řidiče pod vlivem alkoholu policisté kontrolovali téhož dne v ulici Kpt. Bartoše v Pardubicích, když řídil vozidlo značky Renault. První dechová zkouška ukázala na hodnotu 1,06 a opakovaná na 1,02 promile alkoholu v dechu. Nebyl to ale jediný prohřešek. Policisté dále zjistili, že řidič nevlastní žádné řidičské oprávnění.

Všichni tři muži, kteří překročili při dechové zkoušce hranici jedné promile, jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě pravomocného odsouzení řidičům hrozí trest odnětí svobody až na 1 rok.

Zdroj a ilustrační foto: Policie ČR

  •  
  •  
Reklama