Rhett Holland uspěl na zkoušce a podepsal roční smlouvu s Dynamem…

Důrazného zadáka, který se nebojí přitvrdit už tak ostrý souboj, získal do svých řad pardubický hokejový klub. Na testech uspěl třiadvacetiletý bek Rhett Holland a ještě před čtvrtečním přípravným duelem s Motorem České Budějovice podepsal s Dynamem roční kontrakt.

„Rhett nás přesvědčil svými výkony v přípravě, že nám v sezoně pomůže. Jedná se o velmi důrazného obránce, který se vymyká svým stylem hokejem v porovnání se zadáky, které máme. Byl u nás na zkoušku na základě doporučení, která jsme na něj získali. S try outem se popasoval velmi dobře, svými výkony nás přesvědčil,“ okomentoval Hollandovo angažování generální manažer klubu Dušan Salfický.

Rodák z Calgary úspěšně vystudoval Michiganskou univerzitu, za kterou hrál v NCAA v posledních pěti sezonách. „Na českou extraligu je typologicky jiný. Rhett je tím důrazným bekem, co tvrdí muziku, mile nás překvapil. Takového obránce potřebujeme do svých řad,“ prohlásil Pavel Marek, sportovní manažer.

Reklama

Rhett Holland vyniká svými fyzickými parametry (188 cm a 100 kg), v roce 2012 byl draftován ve čtvrtém kole Arizonou Coyotes, přednost dal ale vysokoškolskému vzdělání. Angažmá v Dynamu je jeho prvním na evropském kontinentu.

„Domluvili jsme se na roční smlouvě. Soutěž je dlouhá – uvidíme, jak se s ní popasuje. Zatím máme uzavřenou smlouvu na sezonu 2017/2018. Uvidíme, co nadcházející ročník přinese a pak se budeme bavit dál,“ doplnil Dušan Salfický.

„Když jsem sem přicházel na testy, říkal jsem si, že podepsat tu smlouvu by se rovnalo splnění snu. Jsem šťastný, že jsem uspěl a mohu za Dynamo hrát. Už se těším na novou sezonu, až to všechno 8. září všechno vypukne!“ řekl Rhett Holland po podpisu smlouvy.

Rhett Holland

  • Post: obránce
  • Datum narození: září 1993
  • Výška: 188 cm
  • Hmotnost: 100 kg

Rozhovor > Rhett Holland: Chci důraznou hrou pomoci celému mužstvu

Posledních pět let strávil obránce Rhett Holland na Michiganské univerzitě, po absolutoriu se rozhodl vydat do Evropy a prorazit zde. V Dynamu souhlasil s podmínkami try outu, na něm uspěl a ve čtvrtek odpoledne podepsal s vedením klubu kontrakt.

„Když jsem sem přicházel na testy, říkal jsem si, že podepsat tu smlouvu by se rovnalo splnění snu. Jsem šťastný, že jsem uspěl a mohu za Dynamo hrát. Už se těším na novou sezonu, až to všechno 8. září všechno vypukne!“ řekl Rhett Holland po podpisu smlouvy.

„Mým cílem bylo probojovat se do týmu Dynama a být členem této organizace. Rád bych si zde užil skvělou sezonu. Věřím, že podpisem smlouvy vše začíná,“ pokračoval důrazný zadák.

Celý tým vyhlíží novou sezonu, třiadvacetiletý obránce není výjimkou. „Věřím, že nás čeká výborný rok – moc se na něj těším. Mým cílem je důraznou hrou v obraně pomoci celému mužstvu, hlavně brankáři… Každý zákrok obránce může pomoci vyhrát celý zápas,“ řekl Rhett Holland.

„Snažím se hrát fyzický hokej, blokovat střely soupeřů, první rozehrávkou posílat útočníky do rychlých brejků. Mým hlavním úkolem důraz v obraně,“ pověděl o sobě.

Do Pardubic přišel borec s diplomem. „Na střední škole i Michiganské univerzitě jsem získal výborné zkušenosti, na vysokou školu jsem chodil pět let a mnoho jsem se naučil. Vystudoval jsem reklam a obchodní management, mohu pomoci i v kanceláři na poloviční úvazek,“ pousmál se.

Také Rhett Holland ví, že se Dynamo může opřít o skvělé fanoušky. „Jsou úžasní, nikdy jsem nezažil hrát před takovým publikem. Jsou neskuteční, už se těším na novou sezonu, až nám budou chodit fandit,“ doplnil rodák z Calgary.

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

  •  
  •  
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram