Rhett Holland pokračuje v Dynamu…

Pardubice – Rázný zadák Rhett Holland bude i v nové sezoně oblékat pardubický dres. Nejlepší hráč nedávné baráže v hodnocení účasti na ledě podepsal nový kontrakt.

„Rozhodli jsme se prodloužit spolupráci s Rhettem Hollandem, protože nás přesvědčil, že patří do našeho kádru. Rhett je typem obránce, který se v extralize příliš neobjevuje. Je důrazným a tvrdým zadákem, pomohl nám zejména v závěru sezony,“ řekl generální manažer Dušan Salfický.

Čtyřiadvacetiletý zadák přišel do Pardubic před dvěma lety, v české nejvyšší soutěži odehrál dohromady včetně baráže 96 utkání, vstřelil v nich čtyři branky a připsal si stejný počet nahrávek. V nedávné prolínací soutěži nasbíral jedenáct 11 kladných bodů do hodnocení +/− a byl v této barážové statistice nejlepší.

„Rhett je stále perspektivním hráčem pro naši nejvyšší soutěž, vytvořil velmi stabilní obrannou dvojici s Oscarem Eklundem. Jsem rád, že oba tito hráči, kteří jdou příkladem i svým charakterem, u nás pokračují,“ doplnil šéf klubu.

Možnost pokračovat v Pardubicích důrazný zadák přivítal: „Jsem velmi šťastný, že jsem mohl s Dynamem podepsat nový kontrakt. Tento klub pro mě mnoho znamená. Fanoušci jsou ti nejlepší, před kterými jsem kdy hrál. Už se nemohu dočkat nové sezony, která, věřím, bude pro Dynamo úspěšná,“ řekl po podpisu kontraktu.

Rhett Holland: Moc se těším, již začínám trénovat!

Za dva roky odehrané v Pardubicích si kanadský zadák Rhett Holland získal sympatie pardubického publika. V závěru uplynulé sezony se sehrál ve dvojici s Oscarem Eklundem, oba parťáci budou moci spolu hrát i v dalším extraligovém ročníku.

„Jsem velmi šťastný, že jsem mohl s Dynamem podepsat nový kontrakt. Tento klub pro mě mnoho znamená. Fanoušci jsou ti nejlepší, před kterými jsem kdy hrál. Už se nemohu dočkat nové sezony, která, věřím, bude pro Dynamo úspěšná,“ řekl pětadvacetiletý zadák po podpisu smlouvy.

„Zůstat v Pardubicích je pro mě velmi důležité. Cítím respekt k celé organizaci i k fanoušků. Budu tvrdě pracovat, abych se co nejlépe připravit na novou sezonu, abychom v ní byli úspěšnější,“ pokračoval Rhett Holland.

V baráži jste nasbíral jedenáct kladných bodů do hodnocení účasti na ledě…

„Bez podpory svých spoluhráčů bych je neposbíral. Abych se přiznal, tak jsem svá čísla nesledoval a jsem překvapen… Jsou ale hodně ovlivněna celkovým výsledkem našeho týmu v baráži, že jsme se semkli a udrželi extraligu pro Pardubice.“

Jak náročný byl uplynulý ročník?

„Sezona byla obrovsky těžká. Pro příští rok se musíme zlepšit, to víme všichni. Pro mě osobně byl minulý ročník obrovskou zkušeností. Víte, ono bylo nesmírně těžké věřit a zůstat pozitivní, že to zvládneme. Hodně nás všechny uplynulá sezona poučila a určitě si do té druhé přeneseme to pozitivní, že jsme zvládli baráž jako silný tým.“

Jak nyní odpočíváte?

„Se svou přítelkyní jsem se vrátil do Calgary. Už začínám s tréninky, abych se připravil na novou sezonu, jak nejlépe dokážu. Skoro po roce jsem opět s přáteli a také s mou rodinou.“

Vyhlížíte již svůj návrat do Evropy?

„Samozřejmě se také těším nazpět do Pardubic, že se v létě připojím k novému týmu. Věřím, že se v něm udrží vítězná atmosféra z baráže a že si ji přeneseme do sezony.“

A vaše přání do příštího ročníku?

„Mým cílem pro novou sezonu se vrátit se jako silnější lídr na ledě i mimo něj. Přeji si, abych byl nápomocen vítězné atmosféře, tak jak ji v Dynamu známe a abychom dosáhli na pěkný úspěch jako tým.“


Rhett Holland

  • Post: obránce
  • Datum narození: 25. září 1993
  • Výška: 188 cm
  • Hmotnost: 100 kg
  • Držení hole: pravé

Zdroj a foto: HOCKEY CLUB DYNAMO PARDUBICE, a. s.

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram