Ředitel HZS kraje spolu s hejtmanem poděkovali hasiči za záchranu života…

Pardubice – Ředitel HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský a hejtman Pardubického kraje JUDr. Martin Netolický, Ph.D. poděkovali na krajském ředitelství HZS Pardubického kraje příslušníku HZS Pardubice pprap. Františku Lokajovi a jeho přítelkyni Bohdaně za záchranu života ženy při divadelním představení.

Jak už jsme vás informovali, hasič František se svou přítelkyní Bohdanou neváhali ani minutu a ihned poskytli první pomoc ženě, která upadla do bezvědomí.

Reklama
Reklama

Uprostřed představení jsem viděl, jak žena přede mnou nestandardně dýchá a zívá. Snažil jsem se ženu zkontrolovat, ale mezi sedačkami na balkóně to moc dobře nešlo,“ popisuje záchranu života ve Východočeském divadle Pardubice profesionální hasič František Lokaj ze stanice Pardubice. Ve svém volném čase šel se svou přítelkyní na divadelní představení.

„Když jsem viděl, že mezi sedačkami opravdu ženu nezachráním, snažil jsem se ji spolu s několika diváky dostat na chodbu,“ říká František Lokaj, který ani ve vteřině nezaváhal a okamžitě ženu začal křísit. Nebyl na to sám, jeho přítelkyně Bohdana je zdravotní sestra ARO Nemocnice Pardubice. „Požádal jsem z hlediště divadla o přivolání zdravotnické záchranné služby a o defibrilátor. Ten mi okamžitě poskytli herci.“ Hasič František ženu položil, nohy ji dal nahoru, lehce ji poplácal po tváří a naštěstí se brzy probrala. Nemusela se zahajovat resuscitace, a to už na místě byla posádka záchranné služby. Ženu si zdravotníci převzali do své péče a divadelní představení mohlo pokračovat. Za záchranu ženy celé divadlo za okamžitý a bezchybný zásah poděkovalo potleskem.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram