Rakouské dny na Paletě…

Pardubice – V úterý 6. a ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se budou konat vždy od 17.30 hod. v Ekocentru PALETA v Pardubicích Rakouské dny. Cyklus besed s nezávislou novinářkou a cestovatelkou Pavlou Apostolaki představí především hlavní město Rakouska – Vídeň a její obyvatele.

Během besedy „Hříšně chutná Vídeň“ poznáte nejen nejlepší vídeňské pochoutky jako třeba Imperial Torte či Marillenknödle, ale i gastronomické zvyky Vídeňanů a jejich propracovanou kávovou kulturu. Dozvíte se také jaký je rozdíl mezi rakouským a českým vídeňským řízkem a zjistíte, kde hledat klobásové ostrovy. Součástí této besedy bude i nabídka drobného občerstvení v rakouském stylu.

Reklama

„Že povídání o hřbitovech a pohřebních zvycích může být i zábavné, se přesvědčíte během druhé besedy s názvem „Vídeňský vztah se smrtí“,“ říká Andrea Pavlíková z Europe Direct Pardubice a pokračuje: „napadlo by Vás třeba dát si do rakve třeba alarm?“. Paní Apostolaki pomyslně provede účastníky besedy nejzajímavějšími vídeňskými hřbitovy, představí Centrální hřbitov coby cíl rodinných výletů zpestřených nabídkou voňavých klobásek a poví, jaké velkolepé pohřby Vídeň zažila.

Přijďte se pobavit a možná i inspirovat k netradičnímu předvánočnímu výletu do Vídně!

Hlavním organizátorem je informační středisko Evropské unie Europe Direct Pardubice. Akce se koná u příležitosti předsednictví Rakouska v Radě EU.

Reklama

Zdroj a foto: Europe Direct Pardubice

  •  
  •  
Reklama