Půlnoční střelba na ulici 17. listopadu povolala Zásahovou jednotku…

Pardubice – Ani ze soboty na neděli se policisté v Pardubicích nenudili. Na linku 158 byl nahlášen výstřel. Okolo půlnoci zavolala oznamovatelka na tísňovou linku Policie ČR a nahlásila, že slyšela výstřel.

Operační středisko vyslalo ihned hlídku, která dojela na křižovatku ul. 17. listopadu a Smilova. Po vystoupení ze služebního vozidla policisté zajistili dům, kde k výstřelu mělo dojít, a při této činnosti se ozval další výstřel. Uvedené ulice byly ihned uzavřeny a tak se do blízkosti objektu nedoslali chodci a ani vozidla. Ihned byla povolána Zásahová Jednotka, která provedla zákrok a po násilném vstupu do označeného bytu zajistila několik osob. V souvislosti s výstřely byla zadržena pouze jedna z nich, která se na místě policistům přiznala. Motivem střelby do vzduchu z okna měla být nešťastná láska a rozčarování ze vztahu. U údajného střelce byl proveden test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem.

Reklama

Ačkoli byl případ vyšetřován jako výtržnictví, byl později, po ohledání místa činu, překvalifikován vyšetřovatelem na nedovolené ozbrojování, kde hrozí horní sazba trestem odnětí svobody až na dva roky a propadnutím věci.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

  •  
  •  
Reklama