Půlnoční střelba na ulici 17. listopadu povolala Zásahovou jednotku…

Pardubice – Ani ze soboty na neděli se policisté v Pardubicích nenudili. Na linku 158 byl nahlášen výstřel. Okolo půlnoci zavolala oznamovatelka na tísňovou linku Policie ČR a nahlásila, že slyšela výstřel.

Operační středisko vyslalo ihned hlídku, která dojela na křižovatku ul. 17. listopadu a Smilova. Po vystoupení ze služebního vozidla policisté zajistili dům, kde k výstřelu mělo dojít, a při této činnosti se ozval další výstřel. Uvedené ulice byly ihned uzavřeny a tak se do blízkosti objektu nedoslali chodci a ani vozidla. Ihned byla povolána Zásahová Jednotka, která provedla zákrok a po násilném vstupu do označeného bytu zajistila několik osob. V souvislosti s výstřely byla zadržena pouze jedna z nich, která se na místě policistům přiznala. Motivem střelby do vzduchu z okna měla být nešťastná láska a rozčarování ze vztahu. U údajného střelce byl proveden test na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem.

Ačkoli byl případ vyšetřován jako výtržnictví, byl později, po ohledání místa činu, překvalifikován vyšetřovatelem na nedovolené ozbrojování, kde hrozí horní sazba trestem odnětí svobody až na dva roky a propadnutím věci.

Zdroj: Policie ČR
Foto: ilustrační redakce

Sledujte nás a sdílejte:
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram