Psí příběh vánoční…

Stává se vcelku běžně, že se sem tam ztratí nebo zaběhne nějaký ten pejsek. O Vánocích je to ale jiné. Díky dobrému, ale nerozmyšlenému záměru se pár pejsků rok od roku ocitne jako nevhodný dárek po pár dnech v útulku. Náš příběh je ale trochu jiný. Smutnější v tom, že se malý pejsek ocitl doslova na ulici. Díky štěstěně ale tenhle kříženeček bernského salašnického psa a border kolie (nejspíše) nakonec potkal svého zachránce.

Klára Jankulová si všimla malého smutného chlupatého stvoření sedícího na chodníku u autobazaru za nádražím. Neváhala, zastavila a štěně vzala s sebou. S jeho fotografií pak oslovila naši redakci o uveřejnění s výzvou o dohledání majitele. Strhla se doslova lavina čtěnářsých reakcí, komentářů a sdílení. Díky rozumnému přístupu samotné nálezkyně, právní pomoci, Městské Policii Pardubice a místního útulku ve Štrossově ulici vše nabralo správný směr. Zjistilo se, že pejsek nemá žádné tetování ani čip původu, nakonec však získal veškeré dokumenty k osvojení a tím vlastě i nový život.

Vše nakonec dobře dopadlo a z malého opuštěného chlupáče se stal dodatečný vánoční dárek. Paní Klára vybrala nového majitele přímo z Pardubic a ten dal pejskovi jméno Reiley. Na fotkách se mužete podívat na jeho nový domov. Identitu nového majitele na jeho přání nebudeme zveřejňovat. Nálezkyně je s ním ale ve stálém kontaktu, aby se ujistila, že je Reiley na správném místě. Je však dobře možné, že Reileyho můžete potkat někde venku na procházce.

Příspěvek s pejskem se valil Facebookem a oslovil více než 300 tisíc uživatelů. Na uvedený kontakt se ozvalo na stovku zájemců o nalezeného pejska. Pokud máte zájem o pejska, neváhejte zajít do Městského útulku v Pardubicích a třeba právě tam najdete svého nového přítelem kterému dáte novou životní šanci. Mimochodem -jako zázrakem se v pardubickém útulku po Vánocích neobjevil ani jeden nevhodný dárek”. I tak tam pár pejsků na své nové páníčky čeká…

Kdo by měl zájem nebo by chtěl jen pomoci, zde jsou pejskové z pardubického útulku.
Více na jejich stránkách > 
www.utulekpardubice.estranky.cz

(Když v galerii kliknete na „i“ vyskočí vám informace o pejskovi…)

 

Moc děkujeme zachránkyni Reileyho Kláře Jankulové za příběh s dobrým koncem.

V neposlední řadě děkujeme i naší spolupracovnici Martině Loučkové, která nám posílá fotografie nalezenců z pardubického útulku. Zejména díky ní a práci Městské Policie Pardubice má většina nalezených pejsků svůj domov zpět během pár hodin či dnů. Děkujeme!

Text: Admin Petr – redakce Pardubice ŽIVĚ