První krajská miminka se těší zdraví a spokojenosti…

Pardubický kraj – Prvního krajského kluka a první krajské děvče a jejich rodiče navštívil Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví v Městečku Trnávce a Úhřeticích. S návštěvou vyčkal na dobu, kdy se první krajská miminka zabydlí a potěší svou přítomností nejbližší rodinu.

„Poblahopřál jsem rodičům a jsem rád, že jsou obě miminka zdravá. Potěšila mne také informace, že obě prvorodičky byly spokojeny s péčí v našich porodnicích,“ sdělil Ladislav Valtr, radní pro zdravotnictví.

Reklama

Krajský radní nezapomněl při své návštěvě na dárky. Maminky obdržely květinu. Verunka dostala panenku a Filípek hrací podložku. Radní Valtr také předal za Pardubický kraj oběma rodičům finanční dar ve výši deset tisíc korun.

Filip se narodil v Pardubické porodnici
« 1 z 2 »

Verunka přišla na svět v Orlickoústecké porodnici ve chvíli, kdy z nového roku uplynulo teprve 14 minut. Narodila se rodičům z Městečka Trnávky. Při narození měřila 50 centimetrů a vážila 3450 gramů. Stal se tak vůbec prvním dítětem narozeným v letošním roce v Pardubickém kraji. V pardubické porodnici se v 5 hodin a 22 minut narodil rodičům z Uhřetic Filip. Při narození vážil 2750 gramů.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama