Projektování nemocnice v Moravské Třebové pokračuje. Kraj chce začít stavět ještě letos…

Svitavsko – Výstavba nové moderní budovy Nemocnice následné péče v Moravské Třebové patří mezi tři klíčové zdravotnické investice v kraji, a proto je její plánování zařazeno mezi stavby se zvýšeným dohledem. Hejtman Martin Netolický proto společně s ředitelem nemocnice Pavlem Havířem jednal se zástupcem projektanta, který má přípravu stavby na starosti. Podle zadání kraje dochází k projektování celé budovy tak, aby výsledek co nejvíce odpovídal potřebám nemocnice a krajské záchranné služby. Celkově by měla moderní nemocnice včetně technologií vyjít kraj na necelých 190 milionů korun bez DPH.

„Projektant v současné době upravuje některé součásti plánované stavby i na základě požadavků samotné nemocnice a zdravotnické záchranné služby či hydrogeologických průzkumů. Pro nás je důležité, aby stavba byla funkční nejen z medicínského hlediska, ale podařilo se dodržet stanovené finanční rámce, které schválila krajská rada. Chceme projekt sledovat krok za krokem, abychom se nedostávali do zbytečných prodlení a případné nejasnosti v rámci dispozic a technických náležitostí řešili společně s projektantem a autorem studie,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Ten zároveň potvrdil termíny, kdy by kraj chtěl stavbu zahájit a dokončit. „Děláme vše proto, abychom na jaře letošního roku měli zpracovanou projektovou dokumentaci s tím, že stavba samotná by měla být zahájena na podzim téhož roku. Termín pro dokončení, který chceme samozřejmě dodržet, je konec roku 2020,“ sdělil hejtman Martin Netolický, který připomněl, že se jedná o největší veřejnou investici v Moravské Třebové od roku 1989.

Součástí projektu je kromě samotné nemocnice s 90 lůžky následné péče také stravovací provoz, rehabilitace, biochemická laboratoř a stanoviště záchranné služby včetně stání pro sanitní vozy.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram