Projekt moravskotřebovské nemocnice nabírá obrátky. Změny prospějí pacientům i personálu…

Svitavsko – Pardubický kraj připravuje výstavbu nemocnice následné péče v Moravské Třebové. Na posledním jednání Rady Pardubického kraje bylo schváleno další upřesnění. To zohledňuje ztížené podmínky, které vyplývají z hydrogeologických průzkumů a navíc se zvýší komfort budoucích pacientů i personálu.

„Daný projekt je pro nás velmi důležitý, a proto dbáme na precizní plánování. Nově schválená částka na vybudování nemocnice a její vybavení je 200 milionů korun bez DPH. Mimo jiné zohledňuje ztížené podmínky, které vyplývají z hydrogeologického průzkumu. Objekt bude nutno založit na pilotách a dále bude například nutné odvádět dešťovou vodu do kanalizace. V ceně je navíc zahrnuto vybavení nemocnice,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

Reklama

Posílení rozpočtu se příznivě dotkne pacientů i personálu. „Díky komfortnějšímu uspořádání vnitřních prostor dojde k efektivnějšímu provozování zdravotní péče. Například devadesát lůžek LDN bude umístěno na jednom patře. Další pozitivní zprávou je, že nově u nemocnice přibydou parkovací místa,“ sdělil Ladislav Valtr, radní odpovědný za zdravotnictví.

„V současné době je předpoklad dokončení projektové dokumentace v srpnu 2019. Stavbu bychom chtěli dokončit v polovině roku 2021. Stejně jako u dalších projektů Pardubického kraje je součástí hodnotícího kritéria na dodavatele stavby doba dokončení,“ sdělil Roman Línek, námětek hejtmana.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama