Příprava na Vánoce je v plném proudu…

Pardubice – V Pardubicích je v plném proudu příprava na Vánoce. Pracovníci Služeb města Pardubic postupně instalují pouliční výzdobu a na cestu se chystá i ústřední vánoční strom, který bude dominantou vánočních trhů na Pernštýnském náměstí.

„Letos bude sváteční atmosféru v centru umocňovat jedle bělokorá, kterou městu darují majitelé rodinného domu v Rybitví. Kácet a převážet ji budeme 19. listopadu. Během týdne pak přijde na řadu zdobení. Slavnostně se strom na Pernštýnském náměstí rozsvítí tradičně o první adventní neděli, tedy 2. prosince,“ řekla mluvčí služeb Světlana Pozníková. Zhruba 12 metrů vysoký strom ozdobí 150 červených a stříbrných koulí, které doplní 150 světlených trubic navozujících iluzi sněžení.

Od počátku listopadu už pracovníci služeb instalují v centru města světelné vánoční motivy. Je jich 85 a během adventu a Vánoc budou zdobit například ulici U divadla, Jindřišskou a Jahnovu i Pernštýnské náměstí a třídu Míru. Pak přijdou na řadu vánoční stromky, kterých bude v Pardubicích ozdobeno celkem třináct.

Téměř 97 procent vánočních prvků tvoří LED diody, kterými služby výzdobu modernizují, jako jedni z prvních v ČR, od roku 2009. Město tak letos rozzáří více než 75 tisíc LED diod.

Zdroj: Magistrát města Pardubic
Foto: Služby města Pardubic a.s.

Sledujte nás a sdílejte:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Instagram