Při nehodě autobusu se zranilo velké množství osob…

Holicko – K nehodě autobusu na silnici I/36 mezi obce Časy a Holice vyjížděli ve čtvrtek 18. října v 15.04 hodin profesionální i dobrovolní hasiči. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů (profesionální z Holic a Pardubic a dobrovolné z Dašic, Holic a Chrudimi). Po příjezdu na místo hasiči vytahovali zraněné osoby z autobusu, který skončil mimo silnici v poli a na boku. Na místo byl povolán i kontejner nouzového přežití i evakuační autobus. Jednalo se o linkový autobus, ve kterém cestovalo kolem 60 osob. Na místě bylo velké množství zraněných osob, které hasiči spolu se zdravotnickou záchrannou službou třídili pomocí metody START.

HZS DN Autobus Casy 1810201801
« 1 z 7 »

(Metoda START  – S – snadná, T – terapie, A – a, R – rychlé, T – třídění, která se používá pro třídění osob postižených mimořádnou událostí v případě většího počtu obětí (zpravidla nad 10 obětí), kdy je nedostatek zdravotnického personálu vzhledem k počtu obětí. Cílem je vždy stanovit prioritu transportu obětí na stanoviště třídění raněných v prostoru pro poskytnutí zdravotní péče, kde je jim poskytována odborná zdravotnická péče ze strany zdravotnické záchranné služby).

Reklama
Reklama

Jedna osoba byla vrtulníkem transportována de nemocnice. Evakuačním autobusem jsme zraněné osoby převáželi do nemocnice. Svědci nehody uváděli, že autobusu pravděpodobně praskla pneumatika. Přesné příčiny nehody vyšetřují policisté. Na místo se ve večerních hodinách dostavila specializovaná firma, která obrátila autobus zpět na kola a vytáhla na vozovku.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje


U nehody autobusu, převážejícího podle prvních informací na čtyři desítky dětí dnes odpoledne zasahovali letečtí záchranáři spolu s posádkou RZP z Hradce Králové u Dolních Ředic na Pardubicku.

O výpomoc nás požádali kolegové z pardubického kraje. Zdravotníci na místě postupovali podle pravidel pro události s hromadným poškozením zdraví, mimo jiné i proto, že na místě zjistili, že cestujících lidí je ve skutečnosti šedesát. Jednatřicet osob vyvázlo z nehody bez zranění, devatenáct případů bylo v rámci prvního třídění klasifikováno jako lehké a deset jako středně těžké poranění. Královéhradečtí záchranáři na místě ošetřili a následně transportovali do nemocnice v Hradci Králové dvě zraněné ženy. Zranění obou žen záchranáři označili jako lehké až středně těžké, obě byly při vědomí a se záchranáři komunikovaly. Ostatní zranění bylo ošetřeni a transportováni do nemocnic prostřednictvím ZZS Pardubického kraje.

ZZS KHK Autobus 1810201802
« 1 z 3 »

Zdroj a foto: Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram