Prevence nejen v lavicích…

Pardubicko – Šikana, dopravní výchova a kyberkriminalita. To byla témata minulého týdne. 

Po celý školní rok probíhá aktivně preveventivní program s Policií České republiky. Minulý týden to bylo téma šikana pro žáky třetích ročníků na základní škole v Býšti, dopravní výchova prvňáčků ZŠ Studánka v Pardubicích a kyberkriminalita v šestém ročníku základní školy v Dašicích.

Reklama
Reklama

Protože bylo ještě hezké počasí a nechtěli jsme prvňáčkům vyprávět o dopravní výchově jen ve třídě, rozhodli jsme se vyzkoušet jejich znalosti v bezpečném přecházení silnice v praxi. Děti opustily školní lavice a vydaly se na frekventovanou ulici Na Drážce, kde jsme je s kolegou čekali u jednoho přechodu pro chodce. Před samým začátkem jsme děti poučili o pravidlech pro chodce a poradili, jak se mají při nenadálých situacích zachovat.

Všichni malí chodci zvládli přecházení po přechodu na jedničku, a proto si zasloužili odměnu v podobě zápisníčků. Děkujeme všem účastníkům silničního provozu za trpělivost, kteří v tuto dobu projížděli a občas se na nás mračili, že zdržujeme provoz. Ale bezpečí dětí je důležité a v dopravě obzvlášť.

PCR Prevence Studanka 2310201801
« 1 z 5 »

Zdroj a foto: Policie ČR

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram