Předprodej mimořádných koncertů Komorní filharmonie Pardubice…

Pardubice – V pondělí 24. června spouští Komorní filharmonie Pardubice předprodej vstupenek na koncerty cyklů Čekání na návrat a Již tradičně (kromě akce Hrajeme spolu za Pardubice). Cyklus Čekání na návrat nahradí vzhledem k plánované rekonstrukci Domu hudby do února 2020 koncerty abonentních řad. Obsahuje jednotlivé koncerty klasické hudby, které se uskuteční v Aule Arnošta z Pardubic na Univerzitě Pardubice. Jejich protagonisty budou vynikající sólisté i dirigenti. Cyklus Již tradičně láká na koncert konaný ve spolupráci s Univerzitou Pardubice k příležitosti výročí událostí Listopadu 1989 a také na tradiční vánoční koncert. 

Na svůj návrat do Sukovy síně Domu hudby se Komorní filharmonie rozhodla čekat aktivně. „Pro období září 2019 – únor 2020 se nám podařilo nahradit předplatitelské cykly alespoň částečně několika jednotlivými koncerty, které se budou konat v příjemném prostředí Auly Arnošta z Pardubic v univerzitním areálu v Pardubicích – Polabinách,“ přibližuje plány KFP její ředitelka Jarmila Zbořilová. Všechny koncerty cyklu Čekání na návrat jsou opatřeny názvy, který daný večer charakterizují – Za Wolfgangem na univerzitu, Máme narozeniny!, Jeden za dva, Zrozen pro cello a Ve znamení klarinetu. V jejich rámci vystoupí přední čeští sólisté (Lucie Hájková, Jiří Hájek, Miroslav Ambroš, Vojtěch Spurný, Tomáš Jamník a Anna Paulová) a špičkoví dirigenti (Robert Jindra, Stanislav Vavřínek, Jakub Klecker či Debashish Chaudhuri). 

Reklama

Na univerzitě se budou konat i některé tradiční koncerty. Konkrétně Studenti za svobodu a demokracii – koncert při příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii nabídne vedle hudby Mozarta a Stamitze také směs písní Karla Kryla, Jindřicha Brabce, Jaroslava Hutky a Jaromíra Vomáčky v aranžích Vladimíra Popelky. Sólistkou bude prvotřídní violistka Kristina Fialová. Posluchači nebudou ochuzeni ani o vánoční program – Zpěváčci s Rybou – kde kromě Rybovy České mše vánoční zazní ve spolupráci s mnohými hosty vánoční písničky, koledy a pastorely. 

Předprodej vstupenek na všechny zmiňované koncerty startuje 24. června. Zájemci je mohou zakoupit online na stránkách www.kfpar.cz, případně v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky v Pardubicích. Na obou místech je k dispozici rovněž programová brožura, obsahující podrobnější informace k nové sezoně Komorní filharmonie Pardubice. 

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •  
Reklama