Přebor hasičů a policistů vyhrál Tomáš Berger z HZS Pardubického kraje…

Nachodsko – Hasiči a policisté opět dokázali, že jsou kromě svého povolání také všestranně nadaní sportovci. Mohli jsme se o tom přesvědčit během Přeboru HZS ČR a PČR, který v minulých dnech hostilo Náchodsko v Královéhradeckém kraji.

V rámci přeboru se ve třech dnech uskutečnily tři závody: individuální časovka (silniční i MTB varianta) do vrchu, silniční závod s hromadným startem a MTB závod s hromadným startem.

Nejdelší trasa měřila celých 80 kilometrů, vydali se na ni účastníci silničního závodu s hromadným startem. Cesta začínala na Masarykově náměstí v Náchodě a vedla mimo jiné přes Červený Kostelec, Rtyni v Podkrkonoší, Teplice nad Metují, Polici nad Metují a cyklisté finišovali v prudkém stoupání ve Vysoké Srbské.

Při MTB závodu s hromadným startem zase museli závodníci překonat na trase dlouhé 56,5 kilometru celkové převýšení více než 1500 m. Ze startu na náměstí ve Velkém Poříčí vedla trasa pro horská kola terénem směrem na Machovskou Lhotu, Božanov, Suchý Důl, Machov, Vysokou Srbskou, a to prostředím CHKO Broumovsko.

Přebor hasičů a policistů vyhrál Tomáš Berger z HZS Pardubického kraje
« z 4 »

Kromě závodů s hromadným startem byla na programu hned v úvodu také individuální časovka do vrchu, a to v silniční i MTB variantě. V tomto případě byla trať dlouhá 3,5 km pro závodníky na horských kolech, 6 km pro silniční. V obou kategoriích bylo pro jezdce z Náchoda cílem parkoviště u Jiráskovy chaty v Dobrošově.

Mezi nejvíce úspěšné cyklisty patřil Tomáš Berger z HZS Pardubického kraje, který celkově zvítězil v obou silničních závodech (časovka a silniční) a stal se tak vítězem silničního přeboru. Tomáš Berger pak protnul jako první cíl i v závodu MTB s hromadným startem, časovku MTB vyhrál Tomáš Kučera (HZS Královéhradeckého kraje).