Práce s mládeží či hasičské soutěže. Kraj podpoří krajské sdružení hasičů půlmilionovou dotací…

Pardubice – Rada Pardubického kraje na svém pondělním jednání schválila poskytnutí individuální dotace Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – krajskému sdružení hasičů Pardubického kraje ve výši 500 tisíc korun. Finanční prostředky budou určeny nejen na činnost tohoto sdružení, ale také na práci s mládeží a na pořádání různých soutěží v požárním sportu.

„Podpora dobrovolných hasičů v našem kraji dlouhodobě narůstá a snažíme se zároveň reagovat na reálnou potřebu hasičů. V letošním roce tak znovu podporujeme pořízení požárních automobilů, stavbu či rekonstrukci hasičských zbrojnic, ale také nákup drobnějšího technického vybavení, jako jsou ponorná či kalová čerpadla. Kromě toho již počtvrté podpoříme částkou 500 tisíc korun krajské Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, protože jejich činnost v oblasti prevence, práce s dětmi a mládeží či rozvoji požárního sportu je velmi záslužná,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Reklama

Se svými více než 22 tisíci členy patří dobrovolní hasiči mezi jednu z největších organizací na území kraje a navíc jsou přítomni i v těch nejmenších obcích a umožňují dětem zapojení do kolektivu a sportovní vyžití.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

  •  
  •  
Reklama