Pondělí Městské Policie Pardubice…

Pardubice – Celkem rušný den bylo pro pardubickou městkou policii toto pondělí. Už od samého rána slušnému tempu napomáhal silný vítr.

Strážníky zavál na přání hasičů do ulice Chrudimská, kde se po zemi válely elektrické dráty přetržené padlou větví. Hlídka do příjezdu hasičů místo kvůli bezpečnosti chodců zajistila. Ale pak si někdo řekne, že jen silný vítr nestačí a chtělo by to zaměstnat záchranáře i požárem. V lesním porostu. K tomuto nápadu došla žena bez domova, která nedaleko železničního mostu na Kpt. Bartoše zapálila dva ohně v blízkosti trafostanice. Plameny hnané větrem to pochopitelně vzaly jako startovní výstřel a v době příjezdu hlídky už dosahovaly dvou metrů. Navíc jejich zakladatelka povlávala mezi nimi. Strážníci na nic nečekali, nejprve z místa vyvedli uzenou ženu a vzápětí vlastními silami začali slušně rozjetý požár dusit pomocí sádrokartonových desek a volali na pomoc hasiče. Požár se podařilo společnými silami zastavit. 29letá bezdomovkyně má z nedávné doby na svědomí požárů více, naposledy pod nadjezdem u Doubravic. Z toho důvodu strážníci na místo přivolali i Policii České republiky, která si případ pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení převzala.

Reklama

Krátce před půl třetí hodinou odpoledne pak hlídka strážníků zasahovala u dopravní nehody na terminálu hlavního nádraží v Pardubicích, kde došlo ke střetu 12letého chlapce s trolejbusem. Strážníci právě projížděli okolo a na místě spolu s ostatními svědky poskytli chlapci prvotní ošetření a zajistili svědky nehody. Chlapce si převzala záchranná služba a se zraněním nohy a hlavy jej převezla do nemocnice.

Třikrát srna, ale pořád ta samá. V krátké době již potřetí byli strážníci voláni do areálu ZŠ Ohrazenice, kam se poslední dobou zatoulává srna. Je možné, že se snaží doplnit si vzdělání, ale prozatím slouží jako dětská atrakce a názorná pomůcka pro výuku biologie a tělesné výchovy, protože na školní pozemek se dostává přeskočením plotu.

Budíček pro závitek na třídě Míru pak před devátou večerní hodinou obstarávala hlídka strážníků u bývalého hotelu Grand. Své ležení zde rozbil jeden z pardubických bezdomovců, který si zde odložil batohy a sebe baleného v dece. Strážníci jej probudili a po dobrém se snažili vysvětlit, že hlavní třída města neslouží jako veřejné tábořiště. Muž jim dobré slovo splácel nadávkami a urážkami. Po zjištění, že je značně pod vlivem alkoholu hlídka doporučila jiné ubytovací zařízení zvané záchytná stanice.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •  
Reklama