Policie ČR > Žádná pobodaná dívka!

PARDUBICE – Policie dementuje zprávu, která se šíří Pardubicemi. Nejen po sociálních sítích se šíří informace o tom, že v Tyršových sadech v Pardubicích byla během noci z neděle 29. 7. 2018 na pondělí 30. 7. 2018 pobodána mladá dívka skupinou cizinců. Za pardubickou policii tuto zprávu jednoznačně dementujeme.

Je pravda že jsme na linku 158 ve 22:45 přijali oznámení o jakémsi napadení dívky skupinou cizinců. Operační důstojník proto ihned na místo poslal dostupné policejní hlídky, které se spojily s oznamovatelem. Ten však řekl, že informaci o napadení má zprostředkovanou. Na místě se k hlídce přihlásila dívka, která uvedla, že informaci slyšela od své kamarádky. Policisté proto kontaktovali i jí. Poslední z uváděných dívek sdělila, že „slyšela“, že záchranná služba převážela do nemocnice pobodanou dívku.

Reklama
Reklama

Policisté kontaktovali záchrannou službu, nemocnici, prohledali Tyršovy sady a okolí, vytěžili občany, kteří se v parku celý večer nacházeli, avšak žádné protiprávní jednání a žádnou pobodanou ani jinak zraněnou osobu zde nenašli. Vzhledem k tomu, že se nepravdivá informace šíří městem jako lavina, uvádíme událost na pravou míru.

Autor: por. Ing. Markéta JANOVSKÁ tisková mluvčí policie Pardubického kraje
Zdroj: Policie ČR
Foto ilustrační redakce Pardubice ŽIVĚ

Sledujte nás a sdílejte:
Reklama
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
Facebook
Facebook
Instagram